uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Sertifikavimas
 

 

Pirmą kartą urėdijai suteiktas  FSC® miškų tvarkymo sertifikatas 2001 metais. 
Sertifikavimo darbus atliko Forest Stewardship Council® (FSC) akredituotos Didžiosios Britanijos kompanijos „SGS United Kingdom Ltd“, sertifikuojančios pagal „QUALIFOR“ programą, ekspertai.
Kadangi sertifikato galiojimo terminas 5 metai, Danijos bendrovės NEPCon atstovai Peter Sprang ir Justinas Janulaitis, pagal FSC akredituotą Rainforest Alliance sertifikavimo programą SmartWood, atliko resertifikavimą ir tarptautinio sertifikavo galiojimą pratęsė.
2012 m. vasario 6 d. urėdijai išduotas SmatWood sertifikatas, kuris galiojo iki 2017 metų vasario 5 d.

2017 m. vasario 6 d. urėdijai išduotas sertifikatas, kuris galioja iki 2022 metų vasario 5 d.


Pagal FSC reikalavimus, urėdijoje bus atliekami kasmetiniai auditai, tikrinant kaip urėdija laikosi keliamų reikalavimų.
Dabar visi Panevėžio urėdijos valstybinio miško produktai yra įteisinti kaip kilę iš miškų, kuriuose ūkininkaujama pagal tarptautinius FSC miškų sertifikavimo principus ir kriterijus, įvertintus nepriklausomų ekspertų.
Sertifikavimo tikslas - pasiekti, kad miškai būtų tvarkomi ir naudojami, laikantis atsakingo miškų ūkio principu, tai yra, nekenkiant miškų ekologinėms, socialinėms bei ekonominėms funkcijoms.
VĮ Panevėžio miškų urėdijos FSC sertifikuotų miškų plotas - 37952 ha. 

 

 

  

 

Miškų tvarkymo sertifikavimo įvertinimo ataskaita už  2009 metus.

Miškų tvarkymo sertifikavimo įvertinimo ataskaita už 2010 metus

Miškų tvarkymo 2011 m. kasmetinio audito ataskaita  (PDF)


Miškų tvarkymo 2012 m. Resertifikavimo ataskaita 
(PDF)

 

Miškų tvarkymo 2013 m. kasmetinio audito ataskaita  (PDF)

 

Miškų tvarkymo 2015 m. kasmetinio audito ataskaita (PDF)


Miškų tvarkymo 2016 m. Resertifikavimo ataskaita (PDF)

 

Forest Stewardship Council
Oficialiai FSC buvo įkurta 1993m.,Toronto mieste. FSC įkurta tam, kad nustatytų pasaulinius tinkamai tvarkomų miškų standartus ir propaguotų sertifikuotų produktų naudojimą, pažymint juos išskirtiniu ženklu. FSC būstinė yra Bonnoje, Vokietijoje. FSC vadovauja renkama valdyba, kurios sudėtyje yra pramonės, gamtosaugos, tenykščių žmonių ir kitų miško sektoriaus dalyvių atstovai. FSC veikia kaip centrinė institucija, prižiūrinti ir patvirtinanti nacionalinius ir regioninius FSC standartus. Siekiant apibrėžti aplinkosauginiu požiūriu atsakingą ir ekonominiu požiūriu perspektyvų miškų tvarkymą, FSC paruošė bendrus miškų valdymo principus ir kriterijus, kurie galioja visame pasaulyje ir apima tenykščių žmonių teises, ilgalaikį ekonominį gyvybingumą, senųjų natūralių miškų išsaugojimą, nuolatinį monitoringą.
FSC turi teisę akredituoti nepriklausomus sertifikuotojus, galinčius išduoti FSC sertifikatus.

Dėl FSC miškų sertifikavimo sistemos principų ir kriterijų laikymosi

Forest Stewardship Council®  (FSC- C020928), veikianti kaip tarptautinė nevyriausybinė organizacija, yra sukūrusi tarptautinę miškų sertifikavimo sistemą. Visi FSC ženklu pažymėti miškų, kurie tvarkomi pagal tarptautiniu mastu pripažintus FSC miškų sertifikavimo sistemos principus ir kriterijus, produktai yra sertifikuoti nepriklausomų ekspertų. Pagal FSC sistemą tropiniai, vidutinių platumų ir borealiniai miškai sertifikuojami pagal tuos pačius dešimt FSC principų, kurių kiekvienas detalizuojamas atskirais kriterijais. Devynis miškų tvarkymo principus ir kriterijus 1994 m. rugsėjį patvirtino FSC nariai įkūrėjai ir Direktorių taryba, dešimtąjį principą – FSC nariai bei Direktorių taryba patvirtino 1996 m. vasarį. Visi principai ir kriterijai periodiškai peržiūrimi ir koreguojami (paskutinį kartą FSC principai ir kriterijai peržiūrėti ir pataisyti 2000 m. vasarį). Šis dokumentas (FSC principai ir kriterijai) yra vertinimo pagrindas, siekiant nustatyti, ar šalies, įmonės, privataus asmens ūkininkavimas miškuose atitinka atsakingo miško ūkio reikalavimus.
Lietuvoje valstybiniai miškai pradėti sertifikuoti 2000 metais, siekiant tarptautiniu mastu parodyti, kad Lietuvos miškai tvarkomi ir naudojami, laikantis atsakingo miško ūkio principų, o taip pat siekiant užtikrinti sertifikuotų miško produktų iš Lietuvos pasiūlą medienos rinkose. Pagal FSC miškų sertifikavimo sistemos reikalavimus Panevėžio miškų urėdija pirmą kartą sertifikuota 2001 metais. 

VĮ Panevėžio miškų urėdija vykdydama priskirtų valstybinių miškų valdymą ir tvarkymą įsipareigoja laikytis žemiau išvardintų FSC miškų sertifikavimo sistemos principų ir kriterijų  (PDF)Daugiau informacijos apie FSC principus ir kriterijus galima rasti oficialiame FSC interneto tinklalapyje www.fsc.org

 

uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo