uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Vieni – saugo, kiti – niokoja 2017.06.21

Vasarai įsibėgėjant, labai gausėja lankytojų šalies nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose. Šių parkų apsaugai ir priežiūrai, jų pritaikymui lankyti reikia nemažai lėšų. Dalis jų surenkama už saugomų teritorijų lankytojo bilietus. Šiuos bilietus žmonės įsigyja savanoriškai, kad prisidėtų prie vertingiausių šalies gamtos kampelių puoselėjimo. Praėjusią vasarą saugomose teritorijose buvo nupirkta daugiau kaip 100 tūkstančių lankytojo bilietų.

Deja, tarp parkų lankytojų vis dar pasitaiko vandalų, kurie niokoja žmonių poilsiui skirtus infrastruktūros objektus, informacinius stendus ir rodykles. Antai Dubysos regioniniame parke šią vasarą buvo nuniokota pavėsinė ir persirengimo kabina, o informacinis stendas Padubysio poilsiavietėje tiesiog sulaužytas. Jau nukentėjo ir Ventos regioniniame parke neseniai pastatytas Jurakalnio apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria kerinti Ventos upės panorama. Jo viršutinės platformos turėklai aprašinėti, subjauroti išpjaustytais primityviais užrašais.

Labiausiai niokojama didžiųjų miesto prieigose esančių regioninių parkų infrastruktūra. Nuo piktadarių rankos labai nukentėjo Jiesios valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje šalia Kauno įrengta poilsiavietė Jiesios upės pakrantėje. Chuliganai suniokojo regyklos terasą, dviračių stovus, apipaišė informacinius stendus.

Smarkiai apipaišyti ir informaciniai stendai sostinės Pavilnių regioniniame parke. Todėl neįmanoma perskaityti informacijos nei apie unikalų Vilniaus kraštovaizdį, nei apie šikšnosparnių buveines, nei apie kitas parko vertybes. Neries regioninio parko informaciniai stendai nukentėjo nuo piktavališkų euroskeptikų, išpjausčiusių ten buvusius Europos Sąjungos ženklus.

Nacionalinių ir regioninių parkų direkcijos nuolat atnaujina sulaužytą ir suniokotą infrastruktūrą. Jų vadovai džiaugiasi, kad atsiranda geros valios žmonių, kurie padeda tai daryti. Antai Kurtuvėnų regioniniame parke kelis sugadintus informacinius stendus Dengtilčio stovyklavietėje privačiomis lėšomis atkūrė Evelina ir Robertas Mažeikos.

Aplinkosaugininkai kviečia žmones tausoti gamtos pažinimui ir poilsiui skirtą valstybinių parkų infrastuktūrą ir duoti atkirtį vandalams, kurie ją laužo ar palieka šiukšlių gamtoje.

 

LR Aplinkos ministerijos komunikacijos skyrius

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo