uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Ten, kur viskas tampa „tvaru“, iš tikrųjų nelieka nieko tvaraus 2014.02.14

Vokietijos miškininkai teigia, jog privalo garsiau ir drąsiau skelbti klasikinę tvaraus miško naudojimo sąvoką, nes jie ją sugalvojo. Realybėje ji ,,skęsta“ įvairiausių veikėjų, pasisavinusių tvarumo idėją ir taikančių ją saviems interesams, nedarniame chore.  

Ten, kur viskas tampa „tvaru“, iš tikrųjų nelieka nieko tvaraus

Vokietijos miškininkų sąjungos suvažiavime

„Mūsų girios“
2014/01

Spalvingame Vokietijos Saksonijos-Anhalto (Sachsen-Anhalt) žemės mieste Vernigerodėje (Wernigerode), išsidėsčiusiame vaizdinguose Harco kalnuose, pernai gegužės 29 d. – birželio 2 d. vyko Vokietijos miškininkų sąjungos suvažiavimas. Jame dalyvavo daugiau kaip 800 miškininkų iš Vokietijos ir kitų Europos šalių. Buvo plačiai aptartos miško naudojimo tvarumo idėjos, prieš 300 metų suformuluotos Saksonijos kalnakasybos viršininko Hanso Karlo fon Karlovico (Hans Carl von Carlowitz).
Miškininkų sąjungos prezidentas Karstenas Vilkė (Carsten Wilke) įžanginėje kalboje atkreipė dėmesį į tarpusavio neatitikimą tarp pridėtinės vertės didinimo žemėnaudoje ir biomasės gamyboje iš vienos pusės bei miško naudojimo klasikine prasme atsisakymo dideliuose plotuose iš kitos. Politikai dažnai ignoruoja medienos perdirbimo ir miško ūkį, nors šie yra svarbūs ekonominiai faktoriai kaimo vietovėse. K. Vilkė sakė, kodėl neturtingose žaliavų žemėse reikia atsisakyti atsinaujinančios žaliavos – medienos. Partijų programose kalbama apie tarptautinę atsakomybę dėl tropinių miškų naikinimo, skundžiamasi dėl medienos stygiaus ir siekiama Vokietijoje toliau siaurinti tvarų miško ūkį. Pranešėjas pabrėžė, kad „čia nesueina galai“ ir kad „tvarus, žiniomis ir patyrimu pagrįstas miško ūkis yra sprendimas, bet ne problema“. Politikai privalo sukurti miškininkams ir privačių miškų savininkams stabilias veiklos sąlygas vietoje dažnai tarpusavyje prieštaraujančių dalinių interesų kratinio.
Kituose pranešimuose pastebėta, kad tvarumo sąvoka nuvalkiojama, ji patiria infliaciją, nes ten, kur viskas tampa „tvaru“, iš tikrųjų nelieka nieko tvaraus. Miškininkai privalo garsiau ir drąsiau skelbti klasikinę tvaraus miško naudojimo sąvoką, nes jie ją sugalvojo. Realybėje ji ,,skęsta“ įvairiausių veikėjų, pasisavinusių tvarumo idėją ir taikančių ją saviems interesams, nedarniame chore.
Vokietijos miškų strategijoje iki 2020 m. pabrėžta, kad greta visų diskusijų apie įvairialypius interesus miške privalo būti išsaugota tvari medienos žaliavos gamyba. Tvarios plėtros tarybos pirmininkė, AB ,,Vokietijos bankas“ direktorė Marlena Tyme (Marlehn Thieme) atkreipė dėmesį į miško ūkio atsakomybę, plėtojant socialinę ir ekonominę tvaraus naudojimo funkciją, ir su ja susijusius iššūkius. Vokietija yra parengusi „Tvarumo kodeksą“ (Deutsche Nachhaltigkeitskodex – DNK), kuriame 20 rodiklių aprašo pagrindinius reikalavimus tvarumo valdymui ir apskaitai visų dydžių įmonėse. DNK pagrindinį dėmesį skiria veiklos skaidrumui, galimybei palyginti ir išmatuoti rezultatus.
Vokietijos miškininkų išsakytos mintys aktualios ir mums Lietuvoje.

Pagal Vokietijos miškininkų spaudą parengė
LMS prezidentas prof. dr. Edmundas Bartkevičius

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo