uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Suremontuota beveik 1000 km miško kelių 2016.11.16

Neišvažiuojami miško keliai ne tik sudarko kraštovaizdį, bet ir tampa rimta problema šalia miško gyvenantiems gyventojams; miškininkams, miškų savininkams. Nuo šių metų pradžios buvo vykdomi intensyvūs darbai ir šiandien jie įgyvendinti 95 proc. 42 šalies urėdijose suremontuota apie 954 kilometrai miško kelių.

Lietuvoje privatūs miškai pradėjo rastis prieš daugiau kaip 20 metų, tačiau sistemiškai tvarkomi buvo tik valstybiniai miškai, privačių miškų keliai buvo remontuojami epizodiškai, kitaip tariant, juos tvarkė miško savininkai. Mūsų šalyje yra apie 30 tūkst. kilometrų miško kelių, iš jų mažiau nei pusė tenka privatiems miškams, iš jų apie 10 proc. kelių yra su sustiprinta danga, tokius kelius galima eksploatuoti visus metus. Labiausiai nukenčia intensyviai naudojami keliai.

Siekiant pagerinti miško kelių būklę, urėdijoms buvo pavesta organizuoti kelių tvarkymą. „Kokius kelius parinkti tvarkyti, sprendžia kompetentinga komisija. Kiekvienos urėdijos teritorijoje sudarytos komisijos, į kurias įtraukti miško savininkų, savivaldybių, Nacionalinės žemės tarnybos atstovai. Taigi komisijos parinko tuos miško kelius, kuriuos būtiniausiai reikėjo remontuoti. Taip ir susidarė tie 1000 kilometrų“, - pasakojo Aplinkos ministerijos Miškų departamento direktorius Nerijus Kupstaitis.

Kiek suremontuoti miško keliai bus tinkami naudoti, priklausys nuo jų eksploatacijos, pasak N.Kupstaičio, po metų trejų suremontuotiems keliams bus reikalinga priežiūra - tai jau daug mažesnė investicija (1 km miško kelio remontas atsieina apie 5000 eurų, 1 km miško kelio priežiūra - 500 eurų). Tinkamai atlikus kelio priežiūrą, suremontuotas kelias gali būti eksploatuojamas ir 10-20 metų. Kitąmet miško kelius toliau žadama tvarkyti.

Miškų departamento direktorius teigė, kad žmonės, pastebintys suniokotų, daug eksploatuojamų miško kelių, gali kreiptis į savo gyvenamosios teritorijos urėdiją, ši savo ruožtu gyventojo pateiktą informaciją perduos minėtai komisijai. „Kiekvienoje komisijoje yra miško savininkų atstovai, taigi urėdijoje galima susižinoti, kas yra tas atstovas, ir kreiptis tiesiai į jį, tokiu atveju dėl konkretaus kelio komisijoje bus keliamas klausimas. Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad priimant sprendimus vadovaujamasi objektyvumo principais“, - akcentavo jis.

Generalinės miškų urėdijos Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vedėjas Darius Stonis pasakojo, jog iš pirmo žvilgsnio gyventojams gali atrodyti, kad, jei vienoje urėdijoje suremontuota mažiau kilometrų kelių, vadinasi, čia skirta mažiau dėmesio, - anaiptol taip nėra. Pavyzdžiui, Joniškio urėdijoje buvo suremontuota 26 km miško kelių, tačiau šiame krašte vyrauja intensyvi žemdirbystė, kelių tinklas mažesnis, taigi atitinkamai čia ir miško kelių mažiau remontuota.

Drėgnesnėse vietose (Kuršėnuose, Telšiuose) miško keliai labiau sugadinami. D.Stonis akcentavo, kad sutvarkyti miško kelius užtrunka nemažai laiko. Kai urėdija turi savo techniką, ji gali darbus greičiau pradėti, tačiau ir vėl -vien technikos neužtenka. Reikia žvyro, urėdijoms leista naudotis mažųjų karjerų žvyro ištekliais, tačiau dalis urėdijų tokių karjerų neturi arba jie taip nutolę, kad transportavimo sąnaudos išeina didesnės nei perkant iš kito, privataus, karjero, kuris esti arčiau. Kai neturima reikiamos technikos, skelbiami paslaugos pirkimo konkursai, tai vėl užtrunka. Vienus miško kelius tereikėjo greideriuoti ir užvežti žvyro, kitus tvarkant sankasą formuoti, nes kelias jau ne vieną dešimtmetį buvo neremontuotas. Įvairių situacijų buvo. Ilgėliau užtruko darbai, bet šiandien jie beveik baigti“, - sakė jis.

 

„Vakaro žinios“, Edita Siavris, 2016 11 16

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo