uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Pavasarinė klaida, kurios geriau nedaryti 2015.03.03

Artėjant pavasariui dažno lietuvio stalą papuošia medžių šakelės. Pasirodžius pirmiesiems pumpurams skubama į mišką ar prekyvietę. Tačiau ar susimąstoma, kokia žala daroma, kuomet nuo medžių skinamos šakos? Pabandykime išsiaiškinti, ką reikėtų daryti, kad puošnus būtų ne tik pavasarinis stalas, o ir gamta.

Pasak gamtininko Selemono Paltanavičiaus, reikėtų nepamiršti, kad šakos, kaip ir žmogaus rankos, medžiui yra itin svarbios: „Neužmirškime, kad nereikalingų šakelių medis ar krūmas neturi. Visos jos yra savo vietoje. Na, pasižiūrėkime į medžio lają (nesvarbu tai didelis medis, ar mažas medelis). Iš karto pamatysime, kad šakelės auga taip, kad jos nesiliestų, kad kiekvienai tektų pakankamai saulės šviesos. Jeigu dalis jų bus pašalinta, medis taps labiau pažeidžiamas vėjo ir sniego. Toks medis praras savo augimo greitį“.

Bundant gamtai bunda ir miškų niokotojai. Skinant šakeles, dažniausiai neapsiribojama tik viena - plėšiama neapdairiai, šiurkščiai laužant medį ar krūmą. Nurautų šakų vietose atsiranda atviros „žaizdelės“. Kuo jų daugiau, tuo didesnis pavojus kyla: „Bet kokia intervencija į gyvą organizmą visą laiką gali būti pavojinga. Per atviras žaizdas dažniausiai įvairios grybinės ligos gali įsimesti“, - kalbėjo gamtininkas.
Toks neapdairus žmogaus elgesys gali baigtis liūdnai – augalo liga ar žūtimi. Norint ir kitais metais džiaugtis žaliu pavasariu, būtina saugoti ir gerbti mus supančią aplinką.

Svarbu paminėti, jog būtinybė tausoti gamtą, nereiškia stalo puošmenų atsisakymą. S. Paltanavičius teigia, jog yra išeitis. Tereikia pamąstyti ir pasitelkti išradingumą: „Reikia viską daryti kitaip. Šakelės - labai gražus dalykas yra. Aš pats namuose turiu jau ant palangės. Visai nereikia jų skinti nuo gyvo, augančio medžio. Yra labai daug genimų medžių. Važiuojant kur nors, keliaujant Lietuvoje visai paprasta sustoti prie kirtavietės miške. Tų beržo, lazdyno ar bet kurio lapuočio šakelių galime pasirinkti iš bendros nukirstų medžių krūvos. Medis vis tiek nukirstas. Iš ten paėmus nepadaroma jokios žalos“.

Tokios šakelės, lygiai taip pat, kaip ir nupjautos nuo gyvo augančio medžio, pamerktos į vazą sužaliuoja, išskleidžia lapelius. Jos ne tik džiugina akį, suteikia namams pavasariškumo, bet ir padeda saugoti gamtą.
„Pjaustyti šiaip augantį natūralų medį tiesiog nereikia. Kam? Neturėtume nei patys to daryti, nei kitiems leisti taip daryti. Aš rekomenduočiau visiems rodyti ir jautrumą, ir protingumą“, - mintimis dalinosi gamtininkas S. Paltanavičius.

http://grynas.delfi.lt/gamta/pavasarine-klaida-kurios-geriau-nedaryti.d?id=67221390#ixzz3TD9NL6Xx

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo