uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Panevėžio miškų urėdijos teritorija – puiki vieta poilsiui 2014.06.27

Tuo metu, kai sausuose Dzūkijos miškuose grybautojai jau renka pirmuosius grybus, Aukštaitijoje nei uogautojams, nei grybautojams dar nėra kas veikti, o ir miškininkai kol kas palikę miško gyventojus ramybėje – stengiasi netrikdyti jų mažylių.

Panevėžio miškų urėdijos gamybos inžinieriaus Giedriaus Bronušo teigimu, miškininkai šiuo metu atostogauja: „Paukščiai vaikus peri, gyvūnai mažylius veda – nieko miške daryti negalima“.
O ir uogautojų bei grybautojų Panevėžio apylinkėse nedaug – žemuogių beveik nebuvo, mėlynės prisirps tik po kokios savaitės, avietės dar neprinoko, grybai taip pat neauga, nes miškuose labai šlapia.
„Vasarą miškininkai gali atsipūsti, nes medienos pardavimo sutartys – pusmetinės. Kaip tik pusmetis baigėsi, sutartis įvykdėme, kitas pusmetis prasidės nuo liepos, tad birželis ir liepa – laikas, kai žvėrys, paukščiai gali ramiai gyventi. Miškininkai miškuose darbuotis pradės rudeniop“,- sako G.Bronušas.
Tiesa, tvarką Panevėžio miškų urėdijos teritorijoje įrengtose poilsiavietėse miškininkams tenka palaikyti nuolatos, vasarą – ypač. Laimė, žmonės tapo sąmoningesni ir poilsiauja kultūringiau.
O pasigirti lankytinomis vietomis Panevėžio miškų urėdija tikrai gali. Lankytojų dėmesį patraukia mokomasis pažintinis Girinio takas, įrengtas 2003 metais Krekenavos girininkijos Varnakalnio miške. Juo keliaujant galima susipažinti su labiausiai Lietuvos miškuose paplitusiomis medžių rūšimis, pagrindiniais miško priežiūros ir apsaugos darbais, svarbiausiomis miškininkystės sąvokomis. Galima išmokti pamatuoti augančio ir nukirsto medžio medienos tūrį, apžiūrėti medelių apsaugos nuo miško žvėrių priemones, medienos pavyzdžius.
Čia yra ir 2012 m. baigtas rengti 600 metrų pažintinis Miško takas, kuris vingiuoja Krekenavos girininkijos mišku nuo Pašilių stumbryno į miško gilumą. Einant taku atskirose jo atkarpose galima rasti 10 stendų, kuriuose pateikiama daug informacijos apie Lietuvos miškams būdingą gyvūniją ir augaliją. Tai puiki vieta atsipūsti, pasigrožėti gamta, pasiklausyti paslaptingų miško garsų. Vidurinėje tako dalyje miško svečių laukia pavėsinė su atvira lauko aikštele. Nors miško takas pritaikytas pėstiesiems, juo galima keliauti ir dviračiais.
Panevėžio miškų urėdijos teritorijoje esančiame Pašilių stumbryne gamtos mylėtojams sudaryta unikali galimybė iš arti gėrėtis stumbrais.

Apie urėdiją
Urėdija administruoja 39,2 tūkst. ha valstybinės reikšmės miškų ir 8,5 tūkst. ha miškų, rezervuotų grąžinti miško savininkams.
Urėdijoje yra 11 girininkijų. Be to, urėdijos sudėtyje yra medelynas ir medienos ruošos padalinys. Vidutinis girininkijos dydis – 3,3 tūkst. ha.
Vyrauja minkštųjų lapuočių medynai, kurie užima 49 proc. Medynų ploto, spygliuo0čiai – 47 proc. Ir kietieji lapuočiai – 4 proc. Didžiausią plotą – 11,2 tūkst. ha (32 proc.) – užima beržynai.
Urėdija turtinga ne tik saugomomis teritorijomis, našiais medynais, aukštapelkėmis, bet ir išlikusiais unikaliais miško sklypais, kurie dar nepažeisti žmogaus veiklos ir juose išsaugotos pirmykščio miško savybės ir biologinė įvairovė.

Parengta pagal „Vakaro žinias“

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo