uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Miškus mintinai pažįstantys girininkai galės gaudyti brakonierius 2014.04.10

Gamtos apsaugos inspekcija ir Lietuvos miškininkai vienija savo jėgas neteisėtų veiklų prevencijos srityse.

Brakonieriai turės žvalgytis per petį – miškus mintinai pažįstantys girininkai turės visas teises sulaikyti ir apieškoti brakonierius, o gyvosios gamtos inspektoriai nepraeis pro medieną kniaukiančius asmenis.
Kauno urėdijos vyriausiasis miškininkas Juozas Jermalavičius teigia, kad nuo to geriau ne tik gamtai, bet ir įstaigų biudžetams.

Pasak miškininko gyvenimas privertė vienytis skirtingas organizacijas. Nors miškininkai ir gyvosios gamtos inspektoriai ilgą laiką dirba petys petin, bet nuo šiol jų bendradarbiavimas bus dar glaudesnis.
„Šis ministro sumanymas labai neblogas. Trys ekipažai turi važiuoti į vieną pusę, o kodėl nesulyginti visų galimybių ir leisti miško pareigūnams tikrinti viską. Dabar gavome pažymėjimus, kurie suteikia teises kaip ir aplinkos apsaugos inspektoriams“, – kalbėjo miškininkas.

Miškininkai dabar galės tikrinti ne tik medienos judėjimą, bet ir medžiotojus, jų sumedžiotus laimikius. Miškus kaip savo pirštus žinantys miškininkai pažįsta ne tik medžius, bet ir žvėris. Pats J. Jermalavičius nors ir nemedžioja, bet ne vieną naktį praleidžia su medžiotojais bokšteliuose palaukėse ir kitose medžioklėse. Miškininkai pastebi jei sumedžiotas žvėris buvo pasirinktas neleistinai – pavyzdžiui jaunas patinas dėl įspūdingų ragų, o ne senas.

„Dabar galėsime tikrinti viską. Žinoma, tai kainuos. Reikės įsigyti švyturėlius, paruošti specialiai automobilius, bet tai yra racionalu“, – pasakojo J. Jermalavičius.
Miškininkus myli ir gerbia pamiškių gyventojai. Vietiniai gyventojai noriai informuoja juos apie galimas pavojus, nors ne ką mažiau, o gal ir labiau efektyvu yra kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112.
„Kai rajono mastu koordinuojami veiksmai yra viena, bet šalies mastu – visai kas kitą. Pavyzdžiui į atokų mišką iš kito rajono atvažiuoti gali būti arčiau ir greičiau nei iš to rajono, kuriame miškas. Skambučių centre operatoriai mato ekipažų buvimo vietas, o prireikus skambina tiesiai mums“, – sakė vyriausiasis miškininkas.

Patys miškininkai taip pat telkiasi policijos pareigūnus į pagalbą, nors neretai tenka jų palaukti, bet policiją niekada nebuvo atsisakiusi padėti miškininkams.
Lėšų taupymas, prevencinio mechanizmo didinimas leidžia taupyti biudžetines lėšas, bet pašnekovas sutiko, kad didžiausia nauda gamtai. Net ir pavogtos miško kirtimo atliekos – nestandartinės, lentpjūvėms netinkamos atraižos, naikina miško gyvybę, ekosistemą ir bioįvairovę.

„Paliktą medį ardo grybai, grybus valgo vabzdžiai, jais maitinasi ir uoksuose peri paukščiai. Toks miško gyvenimas“, – pasakojo vyriausiasis Kauno miškų urėdijos miškininkas.
Urėdijos teritorijoje daugiausiai saugomų teritorijų iš visų Lietuvos urėdijų – 9 draustiniai. Jie bendrai sudaro 31 procentą visos urėdijos ploto. Tarp jų du ichtiologiniai draustiniai, į kurių siaurus upelius neršti grįžta upėtakiai ir kitos lašišinės žuvys.

Panašu, kad žeberklaujančius brakonierius gaudantys inspektoriai tuo pačiu prižvelgs ir miškininkų plotus.
„Vienu ypu sprendžiasi daug problemų. Ne tik mažėja ekipažų skaičius ir vienas kito nebedubliuojame“, – sakė J. Jermalavičius.

 

Delfi.lt
Projektas „Aplinkosauga“
2014 m. balandžio 10 d.

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo