uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Miškininkai: išdalintos eglių šakos – visų mūsų dovana gamtai 2014.12.18

Visi, kurių namuose dar nekvepia Kalėdomis, šiandien galėjo į namus parsinešti eglių šakų, kurias dovanojo miškininkai. Visoje Lietuvoje, šimto didžiųjų miestų ir miestelių centrinėse aikštėse vykusios akcijos „Parsinešk Kalėdas į savo namus!“ metu padovanota per 100 tūkstančių eglių šakų.  

Tai tradicinė, užgimusi prieš devynerius metus ir jau šeštus metus Generalinės miškų urėdijos rengiama miškininkų akcija, kuria skatinama tausoti gamtą. Organizatoriai įsitikinę, jog vietoj eglutės papuošus jos šakas, galima ir medį išgelbėti, ir džiaugtis gyvos eglės žaluma bei kvapu.
„Skleisdama aplinkosaugos ir ekologijos idėjas, ši akcija kviečia būti draugiškais gamtai. Kaip ir kasmet ši akcija ne tik daugybei namų suteiks šventinio jaukumo, bet ir padės išsaugoti mūsų miškus žaliuojančius, – sako šiųmetinės akcijos globėjas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. – Didžiosios metų šventės – tai ypatinga nuotaika, nuoširdumas, artimųjų ir draugų būrys ir jas pasitinkant visai nebūtina kirsti eglučių. Liūdna, kad šventėms praėjus, eglutės nukloja kiemus, gatves, patvorius arba sugrūdamos į šiukšlių konteinerius“.
Akcija kasmet populiarėja ir eglių šakos tiesiog išgraibstomos. Išdalintų eglių šakų kiekis per kelerius metus nuo keliasdešimt tūkstančių išaugo iki šimto tūkstančių. „Toks eglių šakų kiekis prilygsta maždaug tūkstančiui brandžių eglių, o tūkstantis tokių eglių – tai vienas hektaras eglyno, išgelbėtas nuo kirtėjų,“ – sako Generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas Andrius Vancevičius.
Sostinės gyventojams eglių šakas sutelkusios pajėgas dovanojo trys urėdijos: Vilniaus, Trakų ir Nemenčinės.
„Stengiamės paruošti kuo gražesnių eglių šakų, kad žmonės turėtų iš ko pasirinkti. Šakos atkeliavo iš paruoštų miško kirtimų valksmų ir nė viena eglutė nebuvo nukirsta. Ši akcija – puiki galimybė nukirstas ar dirbtines eglutes pakeisti gyvomis miško dalelėmis. Ar išties negalima apsieti be gyvos eglutės, kad sukurtume šventinę nuotaiką namuose?“ – klausia Vilniaus miškų urėdas Artūras Nanartavičius.
Prisijungusiems prie akcijos kartu su šakomis įteikta ir simbolinių dovanų – eglių kankorėžių. Tai – miškininkų padėka už supratingumą saugant ir tausojant gamtą.
Toks yra ir pagrindinis šios akcijos tikslas – skatinti žmones išsaugoti kuo daugiau medelių. Taip pat siekiama kovoti su savavaliautojais, kurie neteisėtai kerta eglutes. Miškininkų teigimu, prieš kelerius metus inicijuota akcija išsaugojo tūkstančius eglučių, sumažėjo ir nelegalių miško kirtimų. Tai ir miškininkų darbo, ir visuomenės sąmonėjimo pasekmė.
Akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus!“ rengė Generalinė miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir visos 42 šalies miškų urėdijos. Akcijos globėjas – aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo