uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Medieną matuosime operatyviau 2017.02.02

Vakar, vasario 1 dieną, Kauno miškų urėdijoje vyko vienas iš pasitarimų dėl rengiamų teisės aktų pakeitimo projektų įteisinant apvaliosios medienos sortimentų matavimą medkirčių (harvesterių) matavimo įrenginiais.
Šiuo metu medienos matavimas valstybiniuose miškuose reikalauja didelių miškų urėdijų girininkijų, medienos ruošos punktų ir kitų padalinių darbuotojų darbo laiko sąnaudų, žmogiškųjų išteklių. Dar praėjusiais metais Generalinė miškų urėdija kartu su miškų urėdijų specialistais ir mokslo atstovais organizavo pasitarimus, išvykas ir praktinius bandymus, kuriuose buvo pristatomi ir demonstruojami įvairūs šiuolaikiniai apvaliosios medienos matavimo metodai, taip pat parengtas mokslinis taikomasis darbas „Apvaliosios medienos sortimentų matavimo medkirčių matavimo įrenginiais tikslumo tyrimas“.
Generalinio miškų urėdo įsakymu sudaryta komisija, kuriai pavesta įvertinti miško kirtimo mašinų medienos matavimo būdų techninius, normatyvinius, teisinius taikymo aspektus bei pateikti išvadas ir teisės aktų pakeitimo projektus dėl šio būdo įdiegimo ir pagamintos medienos priėmimo bei apskaitos miškų urėdijose.

Kaune vykusiame pasitarime daugiausiai diskusijų sukėlė leistinos medienos matavimo paklaidos medieną matuojant miško kirtimo mašinomis. Taip pat ypatingas dėmesys buvo skiriamas miško kirtimo mašinų matavimo priemonių techniniams parametrams bei miško kirtimo mašinų operatoriams ir jų kasdieninei pareigai – prieš pradedant miško kirtimo darbus, užtikrinti matavimo patikimumą ir atlikti matavimo įrenginių kalibravimą. Komisijoje dalyvaujantys mokslo atstovai - prof. Andrius Kuliešis, doc. Edmundas Petrauskas ir dr. Albinas Tebėra - vadovaudamiesi atliktais ilgalaikiais medienos matavimo skaičiavimais, kartu su kitais komisijos nariais priėmė racionaliausius sprendimus ir juos perkėlė į teisės aktų pakeitimo projektus.  Antrąją vasario mėnesio savaitę planuojama Aplinkos ministerijai pateikti aplinkos ministro įsakymo, reglamentuojančio apvaliosios medienos bei nenukirsto miško matavimą ir tūrio nustatymą, pakeitimo projektą.
Pasak generalinio miškų urėdo dr. Rimanto Prūsaičio, įteisinus medienos matavimą miško kirtimo mašinomis, turėsime tikslesnius ir mažiau laiko sąnaudų reikalaujančius medienos matavimo duomenis. Miško kirtimo mašinų medienos matavimų duomenys jau daugelį metų naudojami Skandinavijoje, todėl vadovaujantis Nacionaline miškų ūkio sektoriaus plėtros 2012-2020 metų programa, skatinsime investicijas į miškus ir miškų ūkį, ypač inovacijas medienos ruošoje ir apskaitoje.


Generalinės miškų urėdijos informacija

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo