uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Kovo 21-oji– Tarptautinė miškų diena 2014.04.04

Pasaulio miškai dengia daugiau kaip 30 proc. visos Žemės sausumos teritorijos, juose randama daugiau kaip 60 tūkst. medžių rūšių, bet kasmet prarandama daugiau kaip 13 mln. ha šių miškų arba teritoriją 2 kartus didesnę už Lietuvos plotą.

Kovo 21-oji– Tarptautinė miškų diena

Nerijus Kupstaitis
Aplinkos ministerijos Miškų departamento
Miškų ūkio plėtros skyriaus vedėjas


Daugeliui miškininkų dar neįprasta, kad Miško dieną švenčiame ir kovo 21-ąją. Kodėl dukart per metus? Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja 2012 metų pabaigoje priėmė rezoliuciją, kurioje kovo 21-ąją paskelbė Tarptautine miškų diena ir pakvietė visas šalis nares kasmet, pradedant 2013 metais, šią dieną skirti dėmesį miškams, organizuoti konkrečius renginius ar kitaip atkreipti visuomenės dėmesį į miškų svarbą. Taigi, prie šios naujovės pradedame pratintis ir Lietuvoje.
Pasaulio miškai dengia daugiau kaip 30 proc. visos Žemės sausumos teritorijos, juose randama daugiau kaip 60 tūkst. medžių rūšių, bet kasmet prarandama daugiau kaip 13 mln. ha šių miškų arba teritoriją 2 kartus didesnę už Lietuvos plotą. Tokie praradimai verčia susimąstyti, ypač žinant, kad nuo miškų tiesiogiai priklausomi yra apie 1,6 milijardo vargingiausių Žemės gyventojų. Norėdamos atkreipti dar didesnį visų šalių visuomenės dėmesį į miškų nykimo ir kitas susijusias problemas, Jungtinės Tautos ir paskelbė minėtą kovo 21 d. Tarptautine miškų diena. Pagrindiniai šios dienos paminėjimui skirtų renginių akcentai yra siejami su naujų miškų ar ne miškuose augančių medžių sodinimu.
Negalima sakyti, kad tai visiškai nauja iniciatyva ir iki tol tarptautinė bendruomenė nieko panašaus nedarė. Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO) dar 1971 m. kovo 21 d. buvo paskelbusi Pasauline miškų ūkio diena ir pakvietusi šalis nares kasmet šią dieną skirti miškų ūkio klausimams. Vėliau Tarptautinis miškų ūkio tyrimų centras (CIFOR) nutarė minėti miško dienas, siejant jas su ypač svarbiais su miškais ir klimato kaita susijusiais tarptautiniais renginiais. Tokios miško dienos buvo kasmet minimos 2007-2012 m., pradedant 2007 m. Balyje, Indonezijoje vykusiosios Jungtinių Tautų Klimato kaitos pagrindų konvencijos (UNFCCC) šalių narių konferencijos metu ir baigiant 2012 m. Dohoje, Katare vykusios tokios konferencijos metu. Nors visos šios dienos turėjo ambicingus siekius ir skambius šūkius, vis dėlto toks miško dienos minėjimo būdas menkai tepasiekė plačiąją visuomenę, nes labai trūko tiesioginio ryšio su nacionaliniuose lygmenyse vykstančiais procesais.
Taigi, tokiame kontekste ir išsirutuliojo naujas jau minėtas Tarptautinės miško dienos kovo 21-osios formatas, kuriam Lietuvoje visai nesudėtinga ir prasminga surasti tinkamą turinį. Iš esmės nieko naujo labai daryti ir nereikia – pavasarinės miško sodinimo ar sugrįžtančių paukščių sutiktuvių šventės Lietuvoje jokia ne naujiena, o žinojimas to, kad ne vien mums čia Lietuvoje rūpi miškai ir gamta, tik dar labiau padidina tokių renginių svarbą ir prasmę.
Suprantama, kad savi miškai mums yra svarbiausi. Tačiau rūpinantis Lietuvos miškais, reikia nepamiršti ir to, kas dedasi likusio margo Pasaulio miškuose. Ne veltui, inicijuojant Tarptautinę miškų dieną, pirmiausia minėtas miškų nykimas (naikinimas) pasauliniu mastu. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai lyg ir ne mūsų reikalas – miškų plotai ir Lietuvoje, ir Europoje kasmet tik didėja. Bet negalima pamiršti, kad prie miškų naikinimo pasauliniu mastu prisidedame kiekvienas savo vartojimu. Ir tai ne tik vartojimu egzotiškos medienos produktų, bet ir kasdieniu vartojimu tų maisto produktų, kurie užauginti plantacijose, įveistose negrįžtamai iškirtus ilgus šimtmečius nuolat augusius natūralius atogrąžų miškus. Tokių dalykų akcentavimas nėra įprastas ne tik Lietuvoje, todėl naujoji Tarptautinės miško dienos platforma kviečia kalbėti ir apie tai.
Kviesdamos minėti Tarptautinę miškų dieną, Jungtinės Tautos pirmiausia ir sukūrė naują platformą, skirtą informuoti visuomenę apie visų pasaulio miškų ekosistemų svarbą ir įtaką darniam vystymuisi. Žinome, kad miškai dažnai pralaimi kovoje dėl konkuruojančių žemės naudojimo poreikių. Urbanizacija ir nuolat augantys gyventojų vartojimo poreikiai yra susiję su miškų naikinimu dėl didelio masto žemės ūkio veiklos, vertingos medienos, naftos ir kitų išteklių gavybos. Todėl minint Tarptautinę miškų dieną svarbu ne vien pasidžiaugti gerai tvarkomais ir gausinamais Lietuvos miškais, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į globalias ir su kiekvienu mūsų susijusias miškų problemas.
Internete uždavus paiešką „International Day of Forests“, nesunku surasti, kad Tarptautinės miškų dienos koordinatoriai FAO kviečia pasinaudoti jų sukurtais Tarptautinės miškų dienos logotipais ir plakatais, kuriuos pateikia interneto svetainėje http://www.fao.org/forestry/ , taip pat kviečia pasidalinti informacija apie šios dienos paminėjimui skirtus nacionalinius renginius, siunčiant informaciją ir nuotraukas elektroninio pašto adresu IDF@fao.org.

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo