uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
IV-asis girininkų suvažiavimas 2014.05.06

IV-asis girininkų suvažiavimas sutapo su svarbiomis datomis: 585 metai praėjo, kai pirmą kartą Beringerio rašte paminėti kryžiuočių užimtose Lietuvos žemėse dirbę girininkai, ir 375 metai, kai Lietuvoje įkurtos pirmosios girininkijos. Šiuo metu Lietuvoje yra 351 girininkija.

Į iškilmingą girininkų suvažiavimą atvyko ir visus miškininkus pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas ir komiteto narys Raimundas Paliukas, Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Kazys Grybauskas, Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, aplinkos viceministras Linas Jonauskas, Miškų departamento direktorius Valdas Vaičiūnas, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas ir kiti.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius savo kalboje pasidžiaugė, kad „atsirado dialogas tarp urėdijų ir ministerijos, tarp ministerijos, urėdijų ir Vyriausybės, atsirado dialogas su Seimu, ypač Aplinkos komitetu. Kai kalbama apie miškininkystę, miškų sodinimą, puoselėjimą, kirtimą, pardavimą, visada vadovausiuosi principu, kad profesionalai turi aiškiai nubrėžti kryptis, kokiu keliu Lietuvoje turime eiti. Mes pasitikime jūsų kompetencija, kvalifikacija“, – teigė premjeras.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sveikindamas girininkus, išreiškė viltį, kad ateityje jų darbas taps lengvesnis ir efektyvesnis, o biudžete atsiras daugiau lėšų miškams.
Už nepriekaištingai ir profesionaliai atliekamą darbą bei nuoširdų rūpestį valstybiniais miškais, Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis įteikė padėkas VĮ Kaišiadorių miškų urėdijos Pravieniškių girininkijos girininkui Algiui Krivui, VĮ Panevėžio miškų urėdijos Raguvėlės girininkijos girininkui Arvydui Stakei, VĮ Jurbarko miškų urėdijos Kalvelių girininkijos girininkei Irenai Petrošienei ir VĮ Šiaulių miškų urėdijos Lukšių girininkijos girininkui Rimantui Barzinskiui.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas sveikindamas pabrėžė svarbų girininko ryšį su medžiu ir ypatingą medžio svarbą žmogui ir mūsų šaliai. Seimo narys Paulius Saudargas LR Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Algimanto Salamakino padėkas „už nepriekaištingai ir profesionaliai atliekamą darbą bei nuoširdų rūpestį valstybiniais miškais, už meilę ir ištikimybę pasirinktai profesijai, už atsidavimą, atkaklumą ir entuziazmą puoselėjant gamtą, už galimybę šiandien matyti gražius, švarius, tvarkingus, prižiūrimus ir visuomenei reikšmingus miškus“ įteikė VĮ Mažeikių miškų urėdijos Kapėnų girininkijos girininkui Artūrui Raudoniui, VĮ Ignalinos miškų urėdijos Kaltanėnų girininkijos girininkui Ramūnui Tamuliui, VĮ Kuršėnų miškų urėdijos Paežerių girininkijos girininkui Eimontui Alsiui ir VĮ Raseinių miškų urėdijos Vadžgirio girininkijos girininkui Alvydui Tamošaičiui.

Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas pasveikino susirinkusius girininkus ir kitus svečius, pasidžiaugė, kad girininkai vieningi ir visiems sunkų krizinį laikotarpį pasitiko kantriai, kad dabar jau pamažu galima grįžti į prieškrizinį laikotarpį ir atstatinėti darbuotojų atlyginimą į buvusį lygį, tik, kad mokesčiai vis dar „smaugia“. Nors mūsų miškų kokybė, kaip 2012 m. paskelbė Jeilio (JAV) universitetas, yra geriausia pasaulyje, miškų mokesčiai - didžiausi Europoje. Valstybinės urėdijos privalo sumokėti valstybei 42 proc. mokesčių nuo pajamų, gautų už parduotą medieną. Tai yra svarbiausia priežastis, dėl kurios miško darbuotojų atlyginimai didėja ne taip sparčiai.

IV-ojo girininkų suvažiavimo ir asmeninės 70-ies metų sukakties proga aukščiausiu Generalinės miškų urėdijos apdovanojimu – medaliu „Auksinis ąžuolo lapas“ apdovanojo VĮ Vilniaus miškų urėdijos Verkių girininkijos girininką Valdą Liegų.  Generalinės miškų urėdijos pasižymėjimo ženklais „už nepriekaištingą tarnybą“ apdovanojo VĮ Trakų miškų urėdijos Paluknio girininkijos girininką Algimantą Joną Paliutį ir VĮ Telšių miškų urėdijos Plungės girininkijos girininką Algimantą Krajiną. „Už atsakingai atliekamą darbą gausinant, saugant ir puoselėjant mūsų krašto miškus bei aktyvią veiklą siekiant valstybinius miškus išsaugoti ateities kartoms“ generalinis miškų urėdas pareiškė padėkas VĮ Marijampolės miškų  urėdijos Šunskų girininkijos girininkui Virginijui Rudzevičiui ir VĮ Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos Šališkių girininkijos girininkui Antanui Nickui.

Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas, Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas prof. Edmundas Bartkevičius sveikindamas susirinkusiuosius pasidžiaugė stabilia situacija miškų sistemoje ir palinkėjo, kad daugiau nenutiktų tokių nelaimių kaip balandžio pabaigoje kilęs gaisras Kuršių nerijoje. LMS prezidentas įteikė padėką Girininkų bendrijos pirmininkui, VĮ Raseinių miškų urėdijos Viduklės girininkijos girininkui Raimondui Juzikiui.

IV-ojo girininkų suvažiavimo metu buvo išklausyti pranešimai:  „Girininkas- ne profesija, tai gyvenimo būdas“, „Biržių, kirstinų neplynais kirtimais, atrinkimas – galvosūkis girininkui“, „Ištisinio medžių matavimo metodo taikymas pagrindinio naudojimo biržių taksacijoje ir biržių atrėžimo kokybė“, „Ar teisingai įvertiname žvėrių padarytą žalą?“.
Vienas iš svarbiausių ir atsakingiausių darbų girininkų suvažiavimo metu buvo rezoliucijų priėmimas. Priimtos keturios rezoliucijos – „Dėl neplynų kirtimų“, „Dėl žvėrių populiacijos nustatymo ir jų skaičiaus reguliavimo“, „Dėl biržių atrėžimo kokybės ir tūrio nustatymo“, „Dėl JMBS veiklos“.

Išklausius LMS Girininkų bendrijos pirmininko Raimondo Juzikio Girininkų bendrijos veiklos ataskaitą, ji buvo patvirtinta, o po balsavimo kitai kadencijai Girininkų bendrijos pirmininku vėl išrinktas Raimondas Juzikis. Pasak R.Juzikio - didžiausias girininkų džiaugsmas – padėties stabilumas, todėl savo veikla to ir siekia.
Daugelis svečių atvykę į girininkų suvažiavimą stebėjosi, kad susirinko tiek daug uniformuotų girininkų ir tokia ramybė, tokia šventinė nuotaika, jokios sumaišties ir tik profesinis solidumas. Bet juk girininkas toks ir turi būti, nes skubėdamas ir blaškydamasis sunkiai susikauptų šimtamečių medynų puoselėjimui.

Generalinės miškų urėdijos informacija

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo