uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Informacinis pranešimas 2014.07.07

Ketvirtadienį, liepos 3 dieną, Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas susitiko su miškininkų bendruomenės ir visuomeninių organizacijų atstovais, kurie aktyviai ragina jį dalyvauti konkurse generalinio miškų urėdo pareigoms užimti.

Šalies miškininkų bendruomenė ir visuomeninės organizacijos yra susirūpinusios dėl iškilusios grėsmės Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos veiklos tęstinumui.
Lietuvos miškininkų sąjunga (LMS) pirmoji kreipėsi į laikinai aplinkos ministro pareigas einantį susisiekimo ministrą Rimantą Sinkevičių. Kreipimesi teigiama, kad LMS ir plačiajai miškininkų visuomenei yra netikėtas ir nesuprantamas buvusio aplinkos ministro Valentino Mazuronio sprendimas nepratęsti kadencijos generaliniam miškų urėdui B.Sakalauskui. Jo darbą labai gerai vertinančiai LMS ir visai miškininkų bendruomenei neaišku, kokiais argumentais vadovaujantis šis sprendimas buvo priimtas, nes B. Sakalauskui pastabų dėl darbo trūkumų Aplinkos ministerijos vadovai nebuvo pareiškę.
LMS pažymi, kad B. Sakalauskas, dirbdamas Generaliniu miškų urėdu, labai daug prisidėjo, jog miškų sektorius atlaikytų įvairias siūlytas reformas, kurių realizavimas būtų padaręs daug žalos šalies miškų ūkiui. Jo pastangomis šis ekonominiu, socialiniu ir ekologiniu požiūriu svarbus šaliai sektorius nebuvo išdraskytas ar kitaip sužlugdytas. Šiandien darnaus visų miškininkų ir generalinio miškų urėdo B.Sakalausko įdirbio dėka Lietuvos miškų ūkis yra viena iš efektyviausiai dirbančių šalies ūkio šakų. Valstybės biudžetą miškų sektorius kasmet papildo daugiau kaip 220 mln. litų, kurie sudaro 42 proc. nuo visų urėdijų gaunamų pajamų. Nepaisant didelių mokesčių, visos miškų urėdijos dirba pelningai.
B.Sakalausko vadovavimo Generalinei miškų urėdijai metu buvo atlikta daug reikšmingų darbų ir priimta principinių sprendimų, leidusių šalies miškų ūkiui tvirtais žingsniais žengti į priekį. Modernizuota miško medelynų ir apvaliosios medienos ruoša, įdiegta naujų technologijų valstybiniuose miškuose, konstruktyviai bendradarbiaujama su šalies medienos perdirbimo atstovais, sėkmingai įgyvendinta skaidri apvaliosios medienos prekybos sistema. Laiku priimti teisingi, nors kartais ir drastiški sprendimai ekonominės krizės metu, leido miškininkams pirmiesiems suvaldyti sunkmetį, o sektoriui išlikti efektyviai dirbančiu. Ne veltui Lietuva buvo pripažinta geriausiai miškais pasaulyje besirūpinančia valstybe.
LMS atkreipia dėmesį, kad generalinio miškų urėdo veikla yra įvertinta valstybiniais apdovanojimais. Jo veiklą labai gerai remdamasis kasmetiniais veiklos rezultatais yra įvertinęs ir pats aplinkos ministras. Tokius vertinimo rezultatus patvirtino ir Vyriausybės sudaryta vertinimo komisija. Kaip rodo Generalinės miškų urėdijos veiklos ataskaita, yra pasiekti visi užsibrėžti tikslai.
LMS prezidiumas mano, kad dėl minėtų priežasčių ir būtinybės tęsti pradėtus darbus, o kaip žinia, miškų ūkyje veiklos rezultatai gali būti akivaizdūs tik per ilgesnį laikotarpį, todėl generalinio miškų urėdo B.Sakalausko keitimas kitais asmenimis šalies miško sektoriui nebūtų naudingas.
Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos yra gavusi raštus dėl Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos generalinio miškų urėdo B.Sakalausko veiklos tęstinumo ir raginimus dalyvauti konkurse iš Lietuvos girininkų bendrijos ir Girininkų veteranų klubo . Lietuvos žaliųjų judėjimo , Lietuvos miško ir miško darbuotojų profesinių sąjungų federacijos  ir Lietuvos miškininkų sąjungos.
Generalinis miškų urėdas B.Sakalauskas susitikime paaiškino, kad iš buvusio aplinkos ministro V. Mazuronio nei gegužės, nei birželio mėnesį nėra gavęs jokių pasiūlymų nusišalinti nuo vadovavimo žinybai. Apie V.Mazuronio įsakymą nepratęsti kadencijos generalinis miškų urėdas birželio 18 dieną sužinojo iš žiniasklaidos.
Po trečiadienį, liepos 2 dieną, žiniasklaidoje paskelbtos dezinformacijos tapo akivaizdu, kad tęsiama dar 2010 metų rudenį, kai buvo aktyviai pasipriešinta Europoje analogų neturinčio „projekto“ „VISUOMIS“ kūrimui, pradėta tendencingos informacijos skleidimo kampanija, siekiant bet kokiais būdais užkirsti kelią B.Sakalauskui vadovauti Generalinei miškų urėdijai.
Esminis anuometinės situacijos skirtumas, kad tuometinis aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas pasižymėjo tvirtu charakteriu ir kietu stuburu, taigi ir atsparumu „VISUOMIO“ idėjai, nors šio projekto režisierius labai skubino valstybinių miškų „reformą“, teigdamas, kad „Tokie sprendimai turi būti daromi greitai, lėtai dantį traukiant skausmo daug daugiau“ („Respublika“, 2010 m. rugsėjo mėn. 28 d.), nors buvo aišku, kad dantis sveikas.
Liepos 3 dieną įvykusio susitikimo metu miškininkų bendruomenės ir visuomeninių organizacijų atstovai pripažino, kad kyla nauja šmeižto ir susidorojimo su generaliniu miškų urėdu B.Sakalausku banga. Kaip lemtingų šalies miškams 2010 m. metų spalį prognozavo portalas Delfi.lt, dienraštis „Lietuvos rytas“ - „... „Visuomiui“ bene labiausiai pasipriešinę miškininkai greičiausiai neteks savo vadovo Benjamino Sakalausko. Generalinį urėdą skiria ir atleidžia aplinkos ministras“ . Kiek milijonų šį kartą reikės palankiems pakeitimams priimti? Dar 2009 m. finansinių grupių vadovai, aptardami siūlymus keisti miškų teisės aktus, svarstė, „ar užtektų milijono litų palankiems pakeitimams prastumti“ („Lietuvos žinios“, 2009 m. liepos mėn. 17 d.), Užsakyti tendencingi reportažai - jokia naujiena miškininkų bendruomenei. Generalinis miškų urėdas B.Sakalauskas atsakingai pareiškia, kad nėra įtariamasis jokioje byloje, o kompetentingų nepriklausomų ekspertų išvados, kad antžeminė automatinė miško gaisrų sistema veikia nepriekaištingai, yra paskelbtos pernai Aplinkos ministerijos pavedimu atlikus patikrinimą.
Konkurse generalinio miškų urėdo pareigoms užimti B.Sakalauskas kviečia dalyvauti visus pasirengusius vadovauti valstybinių miškų žinybai. Informacija apie konkurso įstaigos vadovo pareigoms užimti tvarką skelbiama www.vtd.lt.

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo