uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Gaisrų stebėjimo sistema „užuodė“ gaisrą Baltarusijoje 2014.09.04

  Varėnos miškų urėdijos gaisrų stebėjimo sistema pastebėjo ugnį Baltarusijos teritorijoje, tačiau kol mūsų šalyje buvo mobilizuojamos pajėgos gaisrui gesinti, kaimynai apie jį dar net nebuvo girdėję.

„Giružis“, Kristina Toleikienė, 2014 08 29

Varėnos miškuose įdiegta gaisrų stebėjimo sistema pastebėjo gaisrą Baltarusijos teritorijoje už Čepkelių raisto, apie 5 kilometrai nuo valstybės sienos. Lietuvoje jau buvo sutelktos pajėgos gaisrui gesinti, į vietą atvaryti traktoriai žemei arti, jeigu iš Baltarusijos teritorijos ugnis išplistų. Tuo metu, kai mūsų šalyje buvo mobilizuojamos pajėgos, mūsų kaimynai apie gaisrą dar net nebuvo girdėję.

Sujudimas ir ramybė
Dėl didelio gaisrų pavojaus buvo apribotas lankymasis Varėnos rajono, Valkininkų ir Druskininkų miškų urėdijų miškuose. Tačiau netgi kai miškingumo klasė po lietaus nuo ketvirtos nukrenta iki antros, miškininkai vis tiek būna įsitempę. „Tokia mūsų teritorija. Pavojus greit praeina ir greitai grįžta. Augavietės smėlynuose skurdžios, viskas greitai išdžiūna“, - sakė Varėnos miškų urėdijos vadovas Tomas Bazevičius.
Anot jo, nesvarbu kokia miškingumo klasė, vyrai vis tiek akylai budi prie stebėjimo įrangos. Ir, pasirodo, ne veltui. Tuo metu, kai Varėnoje lijo lietus, stebėjimo įranga užfiksavo didžiulį gaisrą. Tiesa, ne Lietuvoje, kaimyninėje Baltarusijoje.
Nedelsiant buvo mobilizuotos pajėgos, į galimą gaisravietę atvaryta technika. „Žiūrim, kaip niekas ten negesina, taip negesina. Skambinam, o jie tik dabar sužinojo, ką tik buvo išvažiavę gesinti. Mes jau pasiruošę, o jie dar nežinojo“, - kalbėjo urėdas. Varėnos miškuose, kaip ir dar 23 urėdijose iš 42, įdiegtos modernios antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos. Sistema fiksuoja virš miško kylančius dūmus, pagrindinį miško gaisro požymį. Gaisrų židiniai ankstyvojoje jų stadijoje fiksuojami tiek šviesiu, tiek tamsiu paros metu.
Anot urėdo, šį kartą viskas baigėsi laimingai, ugnis neišplito net iki pasienio. „Bet niekada negali būti ramus. Gauname pranešimą iš hidrometeorologų tarnybos, kad gaisrų pavojus mažas, o širdy vis tiek neramu. Situaciją stebima nuolat. Ryte gali būti vienaip, o vakare jau kitaip“, - pasakojo T.Bazevičius.

Dažna gaisro priežastis – numesta nuorūka
Šią vasarą ugnis Varėnos miškuose buvo įsiplieskusi bent šešis kartus, tačiau visais atvejais pavyko užgesinti vos spėjus jai įsiplieksti, todėl išdegė po kelis arus ploto. „Pastebime dūmelį ir važiuojame tikrinti“, - užtikrino urėdas.
Kelis kartus gaisrą sukėlė žaibas, trenkęs į medį. „Lietus lyja, o dūmelis rūksta“, - stebėjosi miškininkas. Anot jo, miško vidurį plauna lietus, o pakrašty, kurį aplenkė debesis, siaučia ugnis. Tokia šios vasaros realybė.
Tačiau didesnė dalis gaisrų visgi kilo dėl žmogaus kaltės. Pasak urėdo, vietos senbuviai, gyvenantys miškų apsupty, su ugnimi elgiasi atsargiai, tačiau bėda nutinka, kai miške apsilanko atsakomybės jausmo stokojantis asmuo. „Numetė cigaretę kirtavietėje ir sausuoliai užsiplieskė“, - sakė urėdas.

Išgelbėjo kibiras lietaus
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė teigė, jog šiais metais Varėną išgelbėjo lietūs, nors ir nestiprūs. Anot jos, augalams ir medžiams pakanka ir ne itin didelio kritulių kiekio. Varėnoje gaisringumo klasę nuo ketvirtos iki antros sumažino 10 mm kritulių kiekis, liaudiškai tariant, vienas kibiras vienam kvadratiniam metrui.
Tačiau hidrometeorologijos specialistė tvirtino, jog nepaisant gaisringumo klasės, miške vis tiek reikia elgtis atsakingai, mat gaisringumo klasė iki pavojingos gali pakilti vos per porą dienų. Be to, ši vasara mažai vėjuota, o tai taip pat palanki situacija gaisrams rastis. „Oras ramus, kaitina, šutina, drėgmė maža, todėl rodikliai sparčiai kyla“, - sakė ji.

Būtina laikytis priešgaisrinių taisyklių
Pasak urėdo, Varėnoje imtasi visų saugos priemonių, suintensyvintas patruliavimas miškuose. Taip pat pasitelktos kitų institucijų pajėgos.

„Bet nei miškininkai, nei ugniagesiai vieni patys nesugebėsime apsaugoti visų miškų nuo gaisrų, kurie, kaip žinia, dažniausiai būna sukeliami žmonių. Raginame gyventojus, visus atvykstančius poilsiauti į gamtą, laikytis elementariausių priešgaisrinių taisyklių: nekūrenti laužų, nemėtyti ant žemės neužgesintų nuorūkų“, - prašė urėdas. Anot jo, patruliai pakrantėse kalbasi su gyventojais, gal dėl to šiemet didelių bėdų išvengta.

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo