uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Estijoje medienos matavimo būdus pasirenka patys 2016.06.17

Šių metų birželio 15 dieną Generalinės miškų urėdijos, Valstybinės miškų tarnybos, Valstybinio miškotvarkos instituto ir VĮ miškų urėdijų atstovai lankėsi Estijoje, kur susitiko su šios šalies valstybinių miškų miškininkais. Lietuvių delegaciją priėmė Estijos valstybinių miškų valdymo centro (RMK) Prekybos mediena departamento vadovas Ulvar Kaubi ir kiti departamento darbuotojai, kurie supažindino su Estijos valstybinių miškų valdymo sistema, prekybos mediena tvarka ir kt.

Estija yra penkta po Švedijos, Suomijos, Latvijos ir Slovėnijos pagal šalies teritorijos plotą padengtą miškais (miško žemė užima 51,1 proc.). 38 proc. visų šalies miškų valdo RMK – valstybinė pelno siekianti institucija. RMK miškų valdymas suskirstytas į tris regionus, kurie padalinti į 76 mažesnius administravimo vienetus, tačiau nuo liepos 1 d. pastaruosius planuojama stambinti. Miškų ūkinė veikla, o ypač kelių tiesimas ar remontas, planuojama atsižvelgiant į miško masyvus, kuriuose projektuojama vykdyti miško kirtimus. RMK turi savo miškotvarkos padalinį. Valstybiniuose miškuose apvalioji mediena parduodama derybų būdu (85 proc.) ir atviro konkurso būdu (15 proc.). Derybų būdu parduotos apvaliosios medienos 90-dešimčiai procentų kiekio sudaromos ilgalaikės pirkimo – pardavimo sutartys, o 10 proc. trumpalaikės sutartys. Pasirašant ilgalaikes medienos pirkimo – pardavimo sutartis, pateikiamas banko garantas. Trumpalaikėms medienos pirkimo – pardavimo sutartims yra įvestas privalomas išankstinis apmokėjimas už įsigyjamą medieną.  Ilgalaikės medienos pirkimo – pardavimo sutartys tikslinamos kas ketvirtį ir ne visada yra garantija, kad bus pratęsiamos dėl naujai rinkoje atsiradusių pirkėjų ar nesusitarus dėl kainos.
 Valstybinių miškų parduodamos medienos kiekis (skaičiuojant be mažą paklausą turinčių kirtimo atliekų kiekio) sudaro apie 3,8 mln. m³. 95 proc. miško kirtimų atlieka medkirtėmis. Apvaliosios medienos matavimo duomenys naudojami perduodant iš miško kirtimo mašinų medienos ruošos metu, o vėliau medienos pirkėjo sandėlyje. Išskirtinis bruožas, kad RMK panašiai kaip ir Latvijos AS „Latvijas valsts meži“ medieną parduoda pirkėjo sandėlyje, todėl kainos skaičiuojamos su pristatymu. Per metus atliekama apie 300 kontrolinių parduodamos medienos tūrio matavimų. Sudarant medienos pirkimo - pardavimo sutartis, jose turi būti numatytas medienos matavimo būdas, tačiau jo pasirinkimas ar technologijos nėra griežtai reglamentuotas medienos matavimo taisyklėse. Estijoje mediena klasifikuojama į ABC ir D kokybės klases bei medieną, kuri turi medienos ydų.
Lankantis valstybiniuose miškuose šalia Piarnu miesto, Lietuvos delegacija turėjo galimybę stebėti kontrolinį medienos matavimą elektroninėmis žerglėmis, išskleidus rietuvę ir medienos sortimentą matuojant plongalyje ir storgalyje. Vėliau mediena buvo pakrauta į medienvežį automobilį ir interaktyvios kompiuterinės programos pagalba, skanavimo būdu, buvo nustatytas medienos tūris.  
Susitikimo metu su Estijos valstybinių miškų miškininkais, buvo daug diskutuota dėl naujausių rankiniam darbui mažiau imlių medienos matavimo technologijų ir apskaitos būdų, nuo kurių priklauso operatyvus ir tikslus miškininkų darbas bei ekonominiai rezultatai.
Nuomonėmis ir žiniomis apie pamatytas naujas medienos matavimo apskaitos technologijas, VĮ miškų urėdijų atstovai ketina pasidalinti artimiausiame Generalinės miškų urėdijos kolegijos posėdyje.

Generalinės miškų urėdijos informacija

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: panevezys@vivmu.lt
www.vivmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo