uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Ar bus sustabdytas lietuviškos medienos eksportas į Kiniją? 2014.01.17

  Lietuviškų rąstų eksporto į Kiniją apimčiai nuolat augant valstybiniai miškininkai siūlo Europos Komisijoje inicijuoti muitų įvedimą iš ES išvežamai žaliavinei apvaliajai medienai.

Ar bus sustabdytas lietuviškos medienos eksportas į Kiniją?

Lietuviškų rąstų eksporto į Kiniją apimčiai nuolat augant valstybiniai miškininkai siūlo Europos Komisijoje inicijuoti muitų įvedimą iš ES išvežamai žaliavinei apvaliajai medienai.
<...>Generalinė miškų urėdija (GMU) pažymi, kad ateityje lietuviškos medienos eksportas į Kiniją gali augti pirmiausia dėl šios šalies vyriausybės politikos kompensuoti medienos gabenimo į Kiniją išlaidas. Todėl, GMU nuomone, Lietuvos institucijos turėtų inicijuoti Europos Komisijoje (EK) muitų mokesčių įvedimą išvežamai žaliavinei medienai toms šalims, kurios taiko lengvatinius transportavimo tarifus, taigi, ir Kinijai. Su tokiu pasiūlymu GMU pernai kreipėsi į Ūkio ir Užsienio reikalų ministerijas –informuoja 2014-01-08 d. „Verslo žinios“ Eglės Markevičienės straipsnyje „Pramonei padėtų, tik nežino kaip".
<...> Ūkio ministerija (ŪM) šio klausimo išvis nekomentuoja ir primena, kad prekybos politika yra išskirtinė EK kompetencija, o Lietuvai visais lygiais EK atstovauja URM Išorinių ekonominių santykių departamentas.
GMU skaičiavimais, šiuo metu į Kiniją be muitų išvežama apie 3% lietuviškos medienos.

Plačiau skaitykite: Eglė Markevičienė straipsnis „Pramonei padėtų, tik nežino kaip".
2014-01-08 d. „Verslo žinios“ - http://archyvas.vz.lt/news.php?id=48252146

Pridedamas 2013-12-23 d. LR ūkio ministerijos atsakymas:

„DĖL APVALIOSIOS ŽALIAVINĖS MEDIENOS EKSPORTO

Ūkio ministerija per pastaruosius kelis metus aktyviai dalyvavo ir toliau dalyvaus sprendžiant klausimus susijusius su apvaliosios padarines medienos racionaliu panaudojimu, tam kad butų užtikrintas saugus ir nepertraukiamas apsirūpinimas medienos žaliava. Didėjant padarinės medienos eksportui, vietiniams Lietuvos medienos perdirbėjams iškyla grėsmė neužtikrinti nepertraukiamą žaliavos tiekimą.Svarbu pažymėti, kad 1 litas pridėtinės vertės sukurtas miškų ūkyje (gaminant apvaliąją padarinę medieną)gali sukurti 20 - 30 kartų didesnę pridėtinę vertę medienos, baldų ir popieriaus pramonėje.
Pažymime, kad VšĮ „Verslios Lietuvos" parengtos apžvalgos remiantis Statistikos departamento duomenimis, Kinija Lietuvos padarinės medienos eksporto rinkų žemėlapyje atsiradopalyginti neseniai.Iki 2009 m. Lietuva padarinės medienosį Kiniją neeksportavo visiškai, tačiaupastaraisiais metais padarinės medienos eksporto apimtys auga, nors ir labai netolygiai (lentelė pridedama). Padarinės apvaliosios medienos eksporto galimos ribojimopriemonės buvo aptartoskartu su Lietuvos muitinės departamento atstovais, tačiau realių galimybių bei teisinių svertų riboti eksportą nėra.
Siekiant išvengti ilgalaikių neigiamų pasekmių Lietuvos medienos pramonei, siūlome Aplinkos ministerijai inicijuoti svarstymą,pasitelkiant ir Finansų ministeriją, kuriuo metu galima būtų apsvarstyti žaliavinės medienos eksportosituaciją bei Generalinės mišku urėdijoskeliamąklausimą dėl galimybėsinicijuoti Europos Komisijojemuitų mokesčių įvedimąišvežamai žaliavinei apvaliajai medienaiišES valstybių tomsšalims,kurios taiko lengvatinius jos transportavimo tarifus.“

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo