uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
Korupcijos prevencija
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos
Akcija „Miškas 2015“ atgrąsė pažeidėjus 2015.01.23

Vakar, sausio 22-ąją, įdienojus keturi Valstybinės miškų tarnybos ir generalinės miškų urėdijos pareigūnų ekipažai pasklido po Ukmergės miškų urėdijos teritoriją. Stebėti kaip vyksta akcija „Miškas 2015“ į Ukmergę atvyko aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas su patarėja Simona Liaudanskyte, Aplinkos ministerijos Miškų departamento direktorius dr. Valdas Vaičiūnas, generalinis miškų urėdas dr. Rimantas Prūsaitis, generalinio miškų urėdo pavaduotojas Gintaras Visalga. Reidus koordinavo Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miškų kontrolės skyriaus vedėjas Artūras Balčius. Šiandien mobilioji Generalinės miškų urėdijos miško apsaugos grupė patruliuos kartu su valstybiniais kelių inspektoriais. „Miškas 2015“ įgauna pagreitį.

Anot VMT skyriaus vedėjo A.Balčiaus, ši akcija reikalinga atkreipti visuomenės dėmesį į neteisėtai kertamus miškus, užkardyti visus įstatymų pažeidimus miškuose. „Ši akcija ne pirmoji – mes jas vykdome nuo 2002 metų, patyrimo turime. Šiandien vyks planiniai reidai. Tikslas, kaip ir kaskart vienas – žiūrėti, kad neteisėtai nevežtų medienos, vogtos medienos, kad miškas būtų gabenamas su tinkamais dokumentais. Taip pat bus tikrinamos tiek valstybinių, tiek privačių miškų kirtavietės“. Skyriaus vedėjas minėjo, kad nuo pirmadienio, kada prasidėjo akcija, jau užfiksuoti keli neteisėti kirtimai - Varėnoje ir Utenoje, kurie kol kas nedetalizuojami.

A.Balčius pažymėjo, kad po lūžio, įvykusio 2006-2008 m., pernai neteisėtai privačiuose miškuose iškirsta virš 7 tūkstančių, valstybiniuose miškuose - virš 2 tūkst. kubinių metrų medienos. Anot VMT Miškų kontrolės skyriaus vedėjo, baudos dabar tiesiog drakoniškos. Jos priklauso nuo iškertamo medienos tūrio: jei iškerta iki 10 kubų – bauda 56 eurai, jei piktybiškai kertama – gali siekti iki 17 tūkst. eurų. Dar įspūdingesni žalos aplinkai atlyginimo skaičiai, tad VMT Miškų kontrolės skyriaus pareigūnas tikrai nerekomenduoja kirsti miškų neteisėtai, nors faktas, kad susigundančių vogti vieną iš didžiausių šalies turtą – mišką – buvo ir bus.

Akcija vyksta, tačiau visuomenėje sklando nuomonė, kad reikia miškus griežčiau kontroliuoti, juoba yra ir STT išvada dėl galimų korupcijos apraiškų. „Be abejo, kad į tai atsižvelgta. Tiesiog mūsų noras žinoti realią padėtį miškuose sutapo su akcija „Miškas 2015“. Tam ir buvo įkurta mobilioji miško apsaugos grupė, kuri 2-3 kartus per savaitę ar pagal poreikį važinės. Tam miškų urėdijų paprašyta kasdien interneto tinklapiuose viešinti miško pirkėjų sąrašus, o mobilioji grupė pasirinks tam tikras įmones, urėdijas, kirtavietes. Automobilis yra, grupė baigiama formuoti. Pradedama bendradarbiauti su kelių inspektoriais – jie matuos svorį, mes- tūrį. Taip pat bendradarbiausime su Valstybinės miškų tarnybos pareigūnais – tai bus kita iš prevencijos priemonių. Lankysim lentpjūves, kertamas biržes – tiek privačiuose, tiek valstybiniuose miškuose“- sakė reidui Ukmergės miškų urėdijoje įpusėjus generalinis miškų urėdas dr. R.Prūsaitis. Jis įsitikino, kad Ukmergės miškų urėdijoje dirba patyrę miškų pjovėjai, trim pamainomis, anądien spragų neaptikta. Tačiau generalinis miškų urėdas pastebi, kad nuolatos tobulinami teisės aktai, reglamentuojantys medienos gabenimą, svarstoma koks turi būti optimalus gabenamos medienos svoris, kas turi prisiimti atsakomybę už perkrautas miškavežes – krovėjas ar priėmėjas. Dr. R.Prūsaičio nuomone, turėtų būti abipusė atsakomybė ir krauti reikėtų tik tiek, kiek galima. Jis pažadėjo, kad reidai bus vykdomi ir nakties metu, ir savaitgaliais. „Užkardyti, susekti, įvesti tvarką“- toks akcijos „Miškas 2015“ tikslas yra generalinio miškų urėdo įsitikinimu.

„Šios dienos reidas – na, nenubaudėm, ne mūsų tikslas nubausti. Bet gal kokią birželę ir išgelbėjom nuo neteisėto kirtimo. Gal kokių kelių miškavežių ir neišvežė šiandien. Turėčiau pasakyti, kad vien tai yra teigiamas dalykas,- apibendrino reido rezultatus VMT Miškų kontrolės skyriaus vedėjas A. Balčius. – Turime tikrinti, judėti, būti vieši ir parodyti, kad miške yra šeimininkas, kuris kontroliuoja. Yra atsakomybė ir jos privalu visiems laikytis. Manyčiau, kad tęsim akciją kiek numatyta, kas savaitę apibendrinsim rezultatus ir informuosime spaudą, kuri mums labai padeda. O kaip dėl neteisėtų kirtimų, tai jeigu 2000—aisiais metais buvo iškertama 60-70-80 tūkstančių kietmetrių, tai dabar jų sumažėjo iki 8-10 tūkstančių per metrus. Ir tai yra tokių priemonių ir mūsų prevencinio darbo rezultatas. Ir tvarka valstybėje yra. Jeigu pamenate, kiekvienoje fermoje buvo gateris ir kas norėjo, kiek norėjo pjovė. Rinka viską išvalė. Tad manyčiau, tęsim šitą darbą. O dabar košės jau nusipelnėm“- šnairavo į laužo pusę A.Balčius.
„Gerai, kad reidas bendras – Generalinės miškų urėdijos ir Valstybinės miškų tarnybos, nes manau, kad nedera skirstyti – valstybinis ar privatus miškas – Jūsų tas, o mūsų anas, nes be jų dar yra ir rezervuotų miškų. Taip, kad tokios akcijos tiktai sveikintinos, vieni kitus papildom, matyt, todėl rezultatas anksčiau ar vėliau matysis, nors šiandien kažko nepagavom, kažin kokių akcijų nepadarėm. Prevencija ir užkarda yra pirmoje eilėje“- dėliojo reido akcentus generalinis miškų urėdas dr. R. Prūsaitis.

Aplinkos ministras K.Trečiokas minėjo, kad jam buvo pravartu pamatyti, kaip patikrinimas vyksta praktiškai. O kad nėra pažeidėjų, anot jo, gal ir geriau. „Tikiuosi, kad atgrąsymo efektas suveiks ir, ko gero, vien tai bus rezultatas. Jei matysim rezultatą, bus ir akcijos pakartojimas. Aš suprantu, kad tokios akcijos yra atsiraukimas nuo kito darbo, bet ne beprasmis. Tikrai. Kai man reikia išvykti, visad atrodo, kad ne laiku, bet kai išsiruoši, džiaugiesi, - nuoširdžiai prisipažino ministras.

„Savo buvimu suteikėte akcijai didelį atgarsį. Mano manymu, bet kokia prevencinė priemonė yra pati geriausia – geresnės nėra. Ir jeigu mes žmones supažindinsime su bausmės neišvengiamumu, taip ir bus“, - yra tikras Ukmergės miškų urėdas Vigantas Kraujalis.

Generalinė miškų urėdija, daugiau informacijos – s.potapoviene@gmu.lt, 8-662-53328

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo