uredija
LtIEn
 
 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 
JMB naujienos
Suoš Lietuvos šimtmečio ąžuolai 2016.11.30
Artėja Lietuvos nepriklausomybės šimtmetis. Ta proga mes „Ąžuolo“ progimnazijos būrelių jaunųjų miško bičiulių „Miško meistreliai“ bei gamtos mylėtojų „Margaspalvė genio kalvė“ nariai nutarėme pasodinti giliukus ir užauginti ąžuolo daigelius, kuriuos dovanosime panevėžiečiams bei patys sodinsime senelių sodybose. O augantys ąžuoliukai mums visada primins Lietuvos nepriklausomybės jubiliejų.
 
Lapkričio vėsos nepabūgę gamtos mylėtojai vyko į Panevėžio rajono Kaimiškio medelyną – daigyną. Juos pasitiko medelyno viršininkas Egidijus Kaluina ir pakvietė visus į žaliaskarių eglaičių karalystę – čia,  viename plote, jų auga apie milijoną. Mokiniai stebėjo, kaip technikos pagalba raunami trimečiai medeliai ir ruošiami sandėliavimui specialiuose šaldytuvuose. Pavasarį tų eglučių tikraisiais namais taps ne tik Lietuvos, bet ir kitų Europos šalių miškai.
 
Pasigėrėję žaliaskarėmis mokiniai patys kibo į darbą. Jie į medelyną – daigyną atsivežė kelis tūkstančius raudonlapių ąžuolų giliukų, kuriuos surinko Kauno rajone, gražioje Girionių ąžuolų giraitėje. Ir mokiniai, ir mokytojai dėkingi medelyno viršininkui Egidijui Kaluinai už mokinių ilgalaikio gamtosauginio projekto „Gilėj ąžuolas miega – žinau“ veiklos palaikymą ir visokeriopą pagalbą, sodinant giliukus.

Bėgs dienos. Žiema jau greit užsūpuos giliukus. Jaunieji gamtos mylėtojai tiki, kad ateinantį pavasarį tikrai pasveikins ir jų ąžuoliukų mažyčiai daigeliai.

Būrelio vadovas Romas Kupčinskas

 

 

 

   Atgal
uredija   Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo