uredija
LtIEn
 
 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 
JMB naujienos
Akcija "Paukščiai grįžta namo" 2017.03.24
Pavasaris.....  Mokslo metai jau įsibėgėję. Iš šiltųjų kraštų į savo namus grįžta paukščiai, bet ne visi juos beatranda – kuris namelis sugriūna, kurį užima žiemą juose apsigyvenę kiti šeimininkai, dar kitą išgriauna pikti plėšrūnai. Ir Jaunieji miško bičiuliai negali likti tam abejingi! Kai kurie paukščiai savo naujus namus ras Gitėnų miške, prie Miežiškių. Nes jais šiais metais pasirūpino Panevėžio rajono Miežiškių pagrindinės mokyklos Jaunieji miško bičiuliai „Eiguliukai“ ir „Lutučiukai“. Šiais metais padedant technologijų mokytojui, ir ūkvedžiui vaikai pagamino lentinius inkilus, kuriuose mielai apsigyvens dažniausiai uoksuose perintys mažieji paukščiai. Pagaminti inkilą – yra tik pusė darbo, ne mažiau svarbi dalis, teisingai jį iškelti!
Kovo dieną, mokiniai su inkiliukais išsiruošė į Raguvos girininkijos miškus. Ten būrelio narius pasitiko girininko pavaduotojas Gediminas Garšva, eigulys Artūras Rusilas. Miškininkai pamokė, kaip reikia  inkilus teisingai iškelti. Jie turi būti keliami maždaug 4-5 metrų aukštyje, priklausomai nuo paukščių rūšies, o inkilo landa turi būti atsukta Pietų ar Pietryčių kryptimi, kad jaunikliams šilčiau būtų! Labai svarbu laikytis atstumo tarp kabinamų inkilų, ne mažiau 30 – 50 metrų, – „kad lesalo užtektų, kad paukščiai nesipeštų ir turėtų savo teritoriją“.
Inkilų kabinimas, tai viena iš maloniausių išvykų Jauniesiems miško bičiuliams, ir kur nesidžiaugsi pavasariu, kai matai, kad aplinkui pilna žibuoklių, keliančių savo mėlynus žiedelius.  Inkilus sukabinus malonumai nesibaigė, miškininkai JMB narius vaišino keptomis ant laužo dešrelėmis.  
Įspūdžių daug, vaikai nori pažinti, stebėti ir tirti gamtos paslaptis. Grįžome pavargę, bet laimingi, galvodami, kad greitai įkeltuose inkiluose apsigyvens paukščiai, džiugins savo giesmėmis, o naujuose paukščių namuose čiauškės maži jų palikuonys.
JMB vadovė Vaida Sarapienė​

 

 

JMB "Miško meistreliai" 2017.03.24

Panevėžio “Ąžuolo“ progimnazijos JMB būrelio „Miško meistreliai“ nariai jau iškėlė inkilus žvirblinėms pelėdoms Krekenavos girininkijoje, zylutėms - Taruškų girininkijoje. Ir prie mokyklos krykštauja daugybę mažyčių paukštelių, nesurasdami kur jiems perėti. Tad nusprendė jaunieji miško bičiuliai ir prie mokyklos iškleti inkilus. O, tai bus smagu stebėti, kai mūsų namučiuose apsigyvens paukšteliai.

Romas Kupčinskas

,

 

Žemės diena 2017.03.23

 

 

1971 m. Jungtinės Tautos oficialiai įteisino kovo 20-ąją kaip Pasaulinę Žemės dieną. Žemės dienai minėti buvo pasirinktas pavasario lygiadienis - laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Nuo 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje. Tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosauginių švenčių. Žemės diena išreiškia viso pasaulio žmonių norą išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Ši diena suvienija žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų.
Miežiškių pagrindinės mokyklos JMB būrelio „Eiguliukai“ nariai paruošė stendą, kurį puošia mokinių rankytės su padėkomis ir pažadais žemei.
Mokykloje vyksta inkilų paroda, kuri mokykloje visus džiugins dar keletą dienų, o po to iškeliaus ir lauks savo sparnuotų gyventojų.
Išmokęs rūpintis žvėreliu ar paukščiu, toks vaikas galbūt nepuls laužti medelio ar tyčiotis iš savo bendraamžio. Gamta mus moko švelnumo. Meilė gamtai mus moko būti ir geresnius vieni kitiems.
 
Vaida Sarapienė

 

JMB "Miško meistreliai" jau kelia inkilus 2017.03.16
Panevėžio “Ąžuolo” progimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio “Miško meistreliai” nariai kiekvienais metais sukala apie 60 inkilų: dalį jų perduoda Panevėžio miškų urėdijai, o bent 20 inkilų zylutėms patys iškelia miškuose,  padedant miškininkams. Šiais metais inkilus kėlėme Taruškų girininkijoje ir mums padėjo Taruškų girininkijos girininkas Almantas Balčiūnas  bei girininko pavaduotojas  Saulius Pšitulskas. Kad zylutės ir jų mažyliai būtų saugūs savo nameliuose, kad į juos nesibrautų plėšikės kiaunės, kad inkilų nesugadintų didieji margieji geniai, jaunieji miškininkai prailgina inkilų landą, jos vietoje  pritvirtindami kaladėlę ir joje išgręždami tokio paties diametro, kaip ir landa, skylę. Skylę reikia gręžti į skersinį kaladės pjovimo pusėje. Tada didieji margieji geniai neiškala didesnės skylės ir zylutės peri saugiai. Tokie inkilai zylutėms tampa tikrai jaukiais ir saugiais jų namais.

Kiekvienais metais jaunieji miškininkai ne tik kelia naujus inkilus, bet ir stengiasi išvalyti anksčiau iškeltus, nes juose veisiasi įvairiausi parazitai, kenkiantys ir žalojantys paukščius, jų jauniklius. Ilgiau kabojusius inkilus jaunieji miško  bičiuliai nukabina ir juos sudegina.

Būrelio vadovas Romas Kupčinskas

 

 
JMB "Miško meistreliams" talkina vaikai 2017.03.14
 Į “Ąžuolo” progimnaziją pas jaunuosius miško bičiulius sugužėjo Panevėžio lopšelio-darželio „Jūratė“  vaikučiai. Juos atlydėjo pedagogės Inga Mačiulaitienė ir Jolita Račienė. Jaunieji miško bičiuliai Edgaras Žioba, Emilis Žemgulis ir Ugnius Stripeikis padėjo darželinukams sukalti inkilą zylutėms.
 Pirmiausia paklausinėjome jaunųjų gamtos mylėtojų apie miško paukštelius. Už kiekvieną atsakytą klausimą vaikai gavo po prizą. Pasirodo sveteliai gerai pažįsta miško paukštelius, prizai greitai buvo išdalinti. O tada kibome į darbą. Mažoms rankutės sunkiai sekėsi išlaikyti plaktuką, bet noras buvo didžiulis. Tad visi po vieną vinį įkaldami, sukalėme gražų inkilą zylėms. Teliko vaikams iškleti inkilą prie darželio ir stebėti kas jame apsigyvens.
JMB „Miško meistreliai“ vadovas Romas Kupčinskas

 

Miškas kviečia pažinti 2017.03.10

Amatų ir karjeros dieną, Alfonso Lipniūno progimnazijos aštuntokų  mokinių grupė, apsilankė VĮ Panevėžio miškų urėdijoje. Miškotvarkos inžinierius Vidas Petrauskas mokiniams papasakojo apie miškininko profesiją, apie medžioklę, kas yra brakonieriavimas, kaip elgtis, pamačius laukinį gyvūną. Sužinojome, kada ir kokį mišką galima kirsti tik miškininkui leidus.  

Išgirdome  mums negirdėtų gyvūnų rūšių: danieliai  ar usūriniai šunys.

Urėdijoje buvo įdomu, nes  išgirdome daug įdomių dalykų. Miškininko profesija pasirodė labai atsakinga ir reikalaujanti daug žinių: reikia pažinti medžius ir gyvūnus.

Aštuntokai buvo patenkinti ir dėkingi miškininkui ir mokytojui Alminui Raišeliui už šią nuostabią pamoką.
 
Astijus ir Tijus. 8a klasės mokiniai

 

 

JMB "Miško meistreliai" ir senjorai kuria bendrus projektus 2017.03.09
Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ nariai pasikvietė į mokyklos technologijų kabinetą Šv. Juozapo globos namų gyventojus bendrai veiklai. Seneliai jau ne kartą lankėsi pas jaunuosius miško bičiulius, tad šį kartą nusprendėme darbeliu pažymėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę. Kiekvienas senelis iš faneros pjovė paukštelio siluetą, o nudažė skirtingomis spalvomis: geltona, žalia ir raudona. Sujungus juos gavosi gražus darbelis, simbolizuojantis Lietuvos vėliavos spalvas.

Bendras darbas sujungė jaunas ir pagyvenusias širdis. Seneliai papasakojo apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo paskelbimo įvykio prisiminimus, o jaunoji karta padėjo seneliams sukurti gražų darbelį, kuris primins senoliams Lietuvos istoriją.

Būrelio vadovas Romas Kupčinskas

JMB "Miško meistreliai" nepamiršta ir pelėdų 2017.03.02

Krekenavos nacionaliniame parke peri daug žvirblinių pelėdų. Tad mes, Jaunųjų miško bičiulio būrelio “Miško meistreliai’ nariai susikalę inkilų žvirblinėms pelėdoms,   nuvykome į Krekenavos girininkiją . Mus pasitiko girininko pavaduotoja Stasė Auglienė bei eigulys Saulius Tamošiūnas.  Miškininkai mielai parodė vietas kur ūbauja pelėdos bei padėjo sunkius inkilus sukelti į medį. Stabtelėjome ir prie skruzdėlyno, kur girių žinovė Stasė mums papasakojo kokią naudą miškui bei žmonių sveikatai duoda skruzdėlynai. Kai visi inkilai buvo sukelti mus pakvietė į girininkiją, kur girininkas Jonas Leika pavaišino miškų arbata bei padėkojo jauniesiems miško bičiuliams už prasmingą veiklą bei paragino atvažiuoti įsitikinti ar mūsų nameliuose įsikūrė  gražuoliai paukščiai.


Mokytojas Romas Kupčinskas

 

JMBB "Miško meistreliai" ir senjorų draugystė 2017.02.27

Šv. Juozapo senelių globos namų gyventojai žiemą lesino paukštelius lesyklose, kurias susikalė patys, padedami Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ narių. O dabar, pakvipus pavasariui, reikia jau kelti inkilus zylutėms. Tad vėl senoliams talkino jaunieji miško bičiuliai: Eva Banytė, Timas Navagruckas, Edgaras Žioba, Jokūbas Žemgulis ir Ugnius Stripeikis. Bendras darbas buvo prasmingas: jaunieji gamtos mylėtojai padėjo seneliams pjauti, gręžti bei kalti, o didesnę patirtį turintys seneliai, kaldavę inkilus jaunystėje, prisiminimais dalinosi su mokiniais. Po valandos kiekvienas senelis jau džiaugėsi sukaltu inkilu ir dėkojo jauniesiems talkininkams.
Atsisveikindami seneliai, džiaugėsi prasminga veikla ir pareiškė norą dar kartą atvykti.
JMBB „Miško meistreliai“ vadovas Romas Kupčinskas

 

Lesyklėlės paukšteliams 2017.02.10

Atėjus žiemai yra būtina pasirūpinti paukščiais, nes šaltą ir gilią žiemą jie savimi pasirūpinti negali. Be to ir mums, žmonėms, įvairiaspalviai paukščiai žiemos metu nudažydami baltą peizažą ryškesnėmis spalvomis suteikia džiaugsmo. Vadoklių pagrindinės mokyklos JMB būrelio „Gamtos bičiuliai“ nariai mokyklai pagamino lesyklėles, kad žiemą paukšteliai galėtų pasistiprinti ir peržiemoti šaltą žiemą, nes jų lesinimas yra ne tik savotiška pramoga, bet ir reali pagalba paukščiams. Čia jau niekam nekyla abejonių, kad šiems mažiesiems sparnuočiams reikia mūsų pagalbos, nes jie šalia mūsų pasilieka visai žiemai. Gal kai kam tai atrodo nereikšmingas darbas, bet iš tiesų yra kitaip.  Žmonės dažniausiai maitina dažniau sutinkamų paukščių rūšių atstovus: didžiąsias ir mėlynąsias zyles, karklažvirblius, naminius žvirblius, žaliukes. Ar žinote, kad per naktį 10°C šaltyje zylė netenka 10 proc. savo svorio? O juk neretą žiemos naktį temperatūra nukrenta iki 20°C šalčio ir daugiau. Dar nemažai energijos, o kartu ir riebalų atsargų, sunaudojama kasdieninei maisto paieškai. Tad lesindami žmonės prisideda prie šių paukščių išlikimo. Be to ir pačiam žmogui naudinga ir smagu pažinti paukščius, jais grožėtis, pripratinus juos gyventi šalia. Gražu ir gera, kai  įrengtoje lesykloje kasdien puotauja įvairių rūšių zylės, sukinėjasi vikrus bukutis, kaukši margieji geniai, švilpauja juodagalvės sniegenos. Tai puiki priemonė skatinti vaikus pažinti paukščius, mokyti juos gerumo, atsakingumo, aiškinti apie gamtoje vykstančius procesus.

Būrelio narė Vesta Petrauskaitė   

                 

JMB  „Gamtos bičiuliai“ išvyka į miškąJMB „Gamtos bičiuliai“ išvyka į mišką 2017.01.30
Akcija ,,Baltajam badui – Ne“Akcija ,,Baltajam badui – Ne“ 2017.01.30
JMB "Miško meistreliai" lesina paukščiusJMB "Miško meistreliai" lesina paukščius 2017.01.30
AKCIJA "BALTASIS BADAS"AKCIJA "BALTASIS BADAS" 2017.01.16
„Miško bičiulių“ Kalėdos miške„Miško bičiulių“ Kalėdos miške 2016.12.26
Lesyklėlės sparnuotiems draugamsLesyklėlės sparnuotiems draugams 2016.12.22
Paukštelių globa žiemąPaukštelių globa žiemą 2016.12.22
Kalėdinių žaisliukų alėjaKalėdinių žaisliukų alėja 2016.12.12
Suoš Lietuvos šimtmečio ąžuolaiSuoš Lietuvos šimtmečio ąžuolai 2016.11.30
Pirmieji JMBB „Miško bičiuliai“ darbaiPirmieji JMBB „Miško bičiuliai“ darbai 2016.11.23
uredija   Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo