uredija
LtIEn
 
 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 
JMB naujienos
Gamtos Gėrybių Parodoje "Rudens kraitelė 2017" 2017.09.27
Kartu su atėjusiu rudeniu į Panevėžio gamtos mokyklą ateina labai graži šventė „Rudens kraitelė“.
Šioje akcijoje rugsėjo dalyvavo ir Miežiškių pagrindinės mokyklos Jaunųjų miško bičiulių sambūrio nariai. Mokiniai, nepabūgę lietaus, iš gamtos gėrybių dėliojo kompoziciją „Lietuva “ ir už ją buvo apdovanoti Padėkos raštu ir saldžia dovanėle.
img   Plačiau
Šventė Pašilių stumbryne 2017.09.27
Miežiškių pagrindinės mokyklos Jaunieji miško bičiuliai „Eiguliukai“ rugsėjo 19 dieną buvo pakviesti į jau tradicija tapusi mažųjų stumbriukų vardų paskelbimo šventę Pašilių stumbryne. 
Šventėje VĮ Panevėžio miškų urėdijos miškų urėdas Valdas Kaubrė pasveikino konkurso „Išrink stumbriukui vardą!” nugalėtojus, kurie šią vasarą gimusiems stumbriukams išrinko vardus: Girna, Gilda, Gilas ir Gigas
JMB būrelio nariai dalyvavo ne tik jauniklių krikštynose, bet ir TV3 televizijos, laidos apie jaunuosius miško bičiulius, filmavime. Susipažino su policijos bičiuliu Amsiumi.
img   Plačiau
PROJEKTAS „SODINAM“ 2017.04.10

Atsiliepdami į naujausią „Gyvosios Planetos“ socialinę iniciatyvą, kuria siekiama atkreipti žmonių dėmesį į miškų, augalų svarbą šių dienų ekosistemoje ir prisidėti prie jų išsaugojimo, įveisimo bei atkūrimo, Panevėžio rajono vaikų globos namų ugdytiniai, vadovaujami socialinio darbuotojo Arūno Griauzdės ir socialinio užimtumo specialisto Rimaldo Pagojaus, Krekenavos girininkijos Pašilių miške sodinome eglučių sodinukus.

img   Plačiau
Akcija „ Paukščiai grįžta namo“ 2017 2017.04.10

 Linkaučių pagrindinės mokyklos 6-10 kl. mokiniai dalyvavo kasmet organizuojamoje integruotoje pamokoje ir JMB būrelio „Miško bičiuliai“ akcijoje „ Paukščiai grįžta namo“  

img   Plačiau
Akcija „Pasitikime sugrįžtančius paukščius“ 2017.04.10

 Mokiniai, vadovaujami mokyklos direktoriaus Stasio Lisankos ir technologijų mokytojo Arūno Griauzdės, pagal brėžinius kalė inkilus zylėms ir vieną inkilą pelėdai.

img   Plačiau
Grįžtančių paukščių lauks inkilai 2017.04.06
Vis daugiau sparnuočių palieka savo žiemavietes šiltuose kraštuose ir dairosi namų mūsų šalyje. Inkilų kėlimas - šventė ne tik grįžtantiems paukščiams, bet ir žmogui, ypač vaikams. Tokią šventę kovo 24 dieną surengė Alfonso Lipniūno  progimnazijos 3b klasės mokinukai, jų tėveliai ir Jaunųjų miško bičiulių būrelio nariai. Kartu su tėčiais, broliais technologijų klasėje susikalę inkilėlius, išsiruošė į Berčiūnų mišką. Visi susirinkę miške išklausė progimnazijos Jaunųjų miško bičiulių vadovo Almino Raišelio patarimų kaip teisingai iškelti inkilą. Jauniesiems miško svečiams talkino Panevėžio miškų urėdijos Gustonių girininkijos girininko pavaduotojas Virginijus Sadauskas. Į medžius įkėlėme 30 inkilėlių. Lauksime parskrendančių paukštelių, kurie savo skardžiais balseliais  suoks, čiulbės, klegens ir savo giesmelėmis sveikins mus šilto pavasario sulaukusius.
Atlikę šį darbą, mokiniai ir juos lydėję tėveliai, Jaunųjų miško bičiulių būrelio nariai   susikūrė laužą, kepė dešreles, žaidė žaidimus. Jaunuosius paukščių mylėtojus pasveikino  Gustonių girininkijos girininko pavaduotojas Virginijus Sadauskas, apdovanojo mažuosius gardžiaisiais prizais. Padėkojo visiems ir pasidžiaugė, kad vaikai skatinami mylėti gamtą, ja rūpintis.

 Laura Chmeliauskienė, Kipro mama

 

 

Fantastiška! 2017.04.04

 

 Fantastiška! Prieš septynis metus su jaunaisiais miško bičiuliais Nemenčinės miškų urėdijos Arvydų girininkijoje, Bezdonių girioje sodinome beržų daigelius. Šis miško sodinimas buvo skirtas Žalgirio mūšio 600 metinėms paminėti.
Šį pavasarį šaunus renginys “Paukščiai grįžta namo 2017” sukvietė jaunuosius miško bičiulius iš visos  respublikos kelti inkilus šalia memorialo “Žalgiris 600”. Panevėžio miškų urėdijos dėka vėl ten nuvykome. Kaip buvo malonu lankytis toje pačioje vietoje, vaišintis dešrelėmis toje pačioje stovyklavietėje.  Apžiūrėjome ir medelius kuriuos sodinome. O, kaip paūgėjo, jau ir tris metrus siekia!
Kelti inkilus mums padėjo Telšių urėdijos girininkas - įdomiai ir naudingai papasakojo kokie turi būti inkilai ir kaip juos teisingai reikia kelti. 
 

JMB “Miško meistreliai“ vadovas
Romas Kupčinskas

 

 

JMB "Miško meistreliai" konkurso "Paukščiai grįžta namo 2017" finaliniame dešimtuke 2017.04.04
Siekdama įprasminti akademiko prof. Tado Ivanausko pradėtos gamtosauginės veiklos tęstinumą, skatinti šalies gyventojų pilietiškumą, socialinį aktyvumą ir burti bendruomenes, Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos paskelbė floristinių paveikslų dekoravimų konkursą jauniesiems miško bičiuliams tema „Paukščiai grįžta namo2017“.
Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulių  būrelio „Miško meistreliai“ narės Goda Glebavičiūtė, Monika Binkytė bei Ernesta Palionytė iš natūralių, gamtinių, miške randamų medžiagų sukūrė floristinį paveikslą ir dalyvavo šiame konkurse. Panevėžio miškų urėdijoje jų darbas įvertintas geriausiai ir pristatytas respublikiniame konkurse, kuris vyko Vilniaus miškų urėdijoje. Į finalinį konkursą buvo suvežti 42 darbai iš visų Lietuvos urėdijų. Mergaičių darbas pateko tarp laurėtų ( buvo išrinkta 10 gražiausių darbų) ir gavo dovanų iš  generalinio miškų urėdo dr. Rimanto Prūsaičio planšetinį kompiuterį. Esame dėkingi floristikos būrelio vadovei mokytojai Daivai Baubonienei, kuri išmokė jaunąsias gamtos mylėtojas floristinių paslapčių, suteikė įgūdžių šiems darbams bei padėjo patarimais ir pamokymais (mergaitės lanko ir floristikos būrelį „Gabija“).
JMBB „Miško meistreliai“ vadovas
Romas Kupčinskas

 

 

 

Skrendantis gandras — kad sėkmingai "perskristum " į kitą klasę 2017.03.29
Gandro diena (arba Gandrinės, Blovieščiai) – lietuvių šventė, švenčiama kovo 25 dieną, skirta paminėti baltųjų gandrų sugrįžtuves. Sakydavo, kad gandras grįždamas ant uodegos parneša kielę, kuri išspardo paskutinius žiemos ledus. Prasideda šiltasis metų pusmetis.
Baltasis gandras yra nacionalinis Lietuvos paukštis, kurių mūsų krašte priskaičiuojama apie 13 tūkstančių šeimų. Gandrus lietuviai nuo seno ginė ir saugojo. Gandras laikomas šventu paukščiu, kilusiu iš žmogaus, kuris neša laimę, gerovę. Jis galįs žmonių ligas paimti, nulakinti į neįžengiamas pelkes ir ten palikti. Tikėta, kad pirmą kartą pamatytas gandras gali daug nulemti visiems metams. Labai svarbu, kaip gandrą pirmąkart tais metais pamatysi. Jei pirmą kartą pamatai gandrą skrendantį – viskas puikiai ir sparčiai seksis. Jei pirmą kartą pamatai gandrą tupintį – viskas šiemet eisis iš lėto. Mokiniui skrendantis gandras — kad sėkmingai "perskris" į kitą klasę, stovintis — kad pasiliks toje pačioje klasėje antrus metus.
 JMB „Eiguliukai“ būrelio nariai mokykloje išleido informacinį stendą primindama, kad kovo 25-ąją Lietuvoje minima gandro diena. Pradinukai dailės pamokų metu piešė gandrus ir jais papuošė savo klasių stendus.
Jaunieji miško bičiuliai dar pernai dalyvavo, „Naisių vasaros“ organizuotame respublikiniame piešinių konkurse „Gandrus pasitinkant 2016“. Vaikai piešė mūsų kraštą ir jį puošiančius paukščius – gandrus. Darbus šiam konkursui darbus pateikė 20 mokinių. Džiaugiamės, kad mūsų darbas buvo pastebėtas ir įvertintas. Kiekvienas vaikas gavo dovanų knygą – Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“.
Mokytoja Vaida Sarapienė

 

 

Akcija "Paukščiai grįžta namo" 2017.03.24
Pavasaris.....  Mokslo metai jau įsibėgėję. Iš šiltųjų kraštų į savo namus grįžta paukščiai, bet ne visi juos beatranda – kuris namelis sugriūna, kurį užima žiemą juose apsigyvenę kiti šeimininkai, dar kitą išgriauna pikti plėšrūnai. Ir Jaunieji miško bičiuliai negali likti tam abejingi! Kai kurie paukščiai savo naujus namus ras Gitėnų miške, prie Miežiškių. Nes jais šiais metais pasirūpino Panevėžio rajono Miežiškių pagrindinės mokyklos Jaunieji miško bičiuliai „Eiguliukai“ ir „Lutučiukai“. Šiais metais padedant technologijų mokytojui, ir ūkvedžiui vaikai pagamino lentinius inkilus, kuriuose mielai apsigyvens dažniausiai uoksuose perintys mažieji paukščiai. Pagaminti inkilą – yra tik pusė darbo, ne mažiau svarbi dalis, teisingai jį iškelti!
Kovo dieną, mokiniai su inkiliukais išsiruošė į Raguvos girininkijos miškus. Ten būrelio narius pasitiko girininko pavaduotojas Gediminas Garšva, eigulys Artūras Rusilas. Miškininkai pamokė, kaip reikia  inkilus teisingai iškelti. Jie turi būti keliami maždaug 4-5 metrų aukštyje, priklausomai nuo paukščių rūšies, o inkilo landa turi būti atsukta Pietų ar Pietryčių kryptimi, kad jaunikliams šilčiau būtų! Labai svarbu laikytis atstumo tarp kabinamų inkilų, ne mažiau 30 – 50 metrų, – „kad lesalo užtektų, kad paukščiai nesipeštų ir turėtų savo teritoriją“.
Inkilų kabinimas, tai viena iš maloniausių išvykų Jauniesiems miško bičiuliams, ir kur nesidžiaugsi pavasariu, kai matai, kad aplinkui pilna žibuoklių, keliančių savo mėlynus žiedelius.  Inkilus sukabinus malonumai nesibaigė, miškininkai JMB narius vaišino keptomis ant laužo dešrelėmis.  
Įspūdžių daug, vaikai nori pažinti, stebėti ir tirti gamtos paslaptis. Grįžome pavargę, bet laimingi, galvodami, kad greitai įkeltuose inkiluose apsigyvens paukščiai, džiugins savo giesmėmis, o naujuose paukščių namuose čiauškės maži jų palikuonys.
JMB vadovė Vaida Sarapienė​

 

 

JMB "Miško meistreliai"JMB "Miško meistreliai" 2017.03.24
Žemės dienaŽemės diena 2017.03.23
JMB "Miško meistreliai" jau kelia inkilusJMB "Miško meistreliai" jau kelia inkilus 2017.03.16
JMB "Miško meistreliams" talkina vaikaiJMB "Miško meistreliams" talkina vaikai 2017.03.14
Miškas kviečia pažintiMiškas kviečia pažinti 2017.03.10
JMB "Miško meistreliai" ir senjorai kuria bendrus projektusJMB "Miško meistreliai" ir senjorai kuria bendrus projektus 2017.03.09
JMB "Miško meistreliai" nepamiršta ir pelėdųJMB "Miško meistreliai" nepamiršta ir pelėdų 2017.03.02
JMBB "Miško meistreliai" ir senjorų draugystėJMBB "Miško meistreliai" ir senjorų draugystė 2017.02.27
Lesyklėlės paukšteliamsLesyklėlės paukšteliams 2017.02.10
JMB  „Gamtos bičiuliai“ išvyka į miškąJMB „Gamtos bičiuliai“ išvyka į mišką 2017.01.30
uredija   Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo