uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
Korupcijos prevencija

Poilsiavietė „Kopa“ Karsakiškio g-ja, Žalioji giria  

Korupcijos prevencija

Atokvėpio vieta Naujamiesčio g-ja Kalnelio miškas  

Korupcijos prevencija

Poilsiavietė Gustonių g-ja, Barklainių miškas 

Korupcijos prevencija

Poilsiavietė Raguvėlės g-ja Rekstino miškas

  • <p>Poilsiavietė „Kopa“ Karsakiškio g-ja, Žalioji giria  </p>
  • <p>Atokvėpio vieta Naujamiesčio g-ja Kalnelio miškas  </p>
  • <p>Poilsiavietė Gustonių g-ja, Barklainių miškas </p>
  • <p>Poilsiavietė Raguvėlės g-ja Rekstino miškas</p>
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

Poilsiavietės
Poilsis urėdijos miškuose

Poilsio tikslams išskirti rekreaciniai miškai.

Rekreaciniai miškai – tai miškai skirti poilsiui, visuomenės reikmėms naudojami miškai su atitinkama įranga ir infrostruktūra. Šie miškai intensyviai lankomi poilsiautojų ir kaip taisyklė yra gražiausiuose miškų sklypuose su poilsio ir automobilių stovėjimo aikštelėmis, pasivaikščiojimo takais bei su įvairia poilsiui skirta įranga ir statiniais.

Rekreaciniams miškams urėdijoje priskirta 1164 ha miškų, iš jų miško parkams – 478 ha, rekreaciniams miško sklypams – 600 ha ir miesto miškams – 86 ha.

Berčiūnų miško parkas (Gustonių girininkija) vienas iš didžiausių miško parkų urėdijoje. Berčiūnų miško parko teritorija 352,4 ha, jame miškai užima 332,9 ha. Miško parke vyrauja pušynai (47,2%) ir beržynai (25,4%), kitų rūšių medynai sudaro nedidelę dalį: ąžuolynai (11,6%), eglynai (6,8%), baltalksnynai (8,0%) ir kiti medynai (1,0%). Berčiūnų miško parkas įeina į Sanžilės kraštovaizdžio draustinį. Panevėžio miesto gyventojų ir turistų intensyviau lankoma pietinė miško parko dalis ir ruožas pagal Sanžilės upelį, kuris yra vienas iš švariausių rajono upelių ir pasižymi natūraliai išlikusiu gamtovaizdžiu.

Švenčiuliško miško parkas (Krekenavos girininkija) išskirtas Krekenavos regioniniame parke. Bendras miško parko plotas 114,0 ha, miškai užima 98,5 ha. Vyrauja pušynai (50,1%) ir beržynai (31,8%). Miško parke įrengtas pažintinis mokomasis „Girinio takas“, pušyne prie Nevėžio upės-estrada. Čia vyksta Panevėžio rajono dainų šventės ir kiti masiniai renginiai. Miško parko lankytojai įrengtuose aptvaruose gali pasigrožėti danieliais, dėmėtaisiais elniais, muflonais, šernais, pailsėti originaliai įrengtose poilsiavietėse, atokvėpio vietose.

Kalnelio miško parkas (Naujamiesčio girininkija) išskirtas Krekenavos regioniniame parke, Kalnelio miške, rytiniame Nevėžio upės krante. Bendras miško parko plotas 54,6 ha, miškai užima 39,2 ha. Miško parke auga vidurio Lietuvos lygumai būdingi medžiai ir krūmai. Vyrauja pušynai (58,2%), o kitų rūšių medynai sudaro: beržynai (30,2%), eglynai ir drebulynai (11,6%). Vakarine miško parko riba teka Nevėžis, o jo pakrantėmis tęsiasi natūralios užliejamos pievos, kuriose gausu įvairių paukščių perimviečių, retų augalų bendrijų. Čia miško parko lankytojai gali pasigrožėti ir saugomu gamtos paminklu – Daugiakamiene pušimi, natūralia gamtine aplinka.

Miško parkas yra netoli Naujamiesčio miestelio ir gausiausiai lankomas šio miestelio gyventojų.

Gasparėlių miško parkas (Gegužinės girininkija) vienas mažiausių miško parkų urėdijoje, jo plotas tik 7,4 ha. Miško parkas yra netoli Bernatonių gyvenvietės, rytiniame Lėvens upės krante. Pušynai užima 6,0 ha ir beržynai 1,4 ha. Miško parkas mėgstama poilsio vieta ne tik Bernatonių, bet ir Panevėžio miesto gyventojų.

Rekreaciniai miško sklypai išskirti daugelyje girininkijų ir skirti taip pat visuomenės poilsiui organizuoti. Daugiausia rekreacinių miško sklypų išskirta Žaliosios girininkijoje (237 ha), Naujamiesčio (85 ha), Paežerio (76 ha), Krekenavos (57 ha), Gegužinės (48 ha) ir kt. Žaliosios ir Karsakiškio girininkijose rekreaciniai miško sklypai (255 ha) išskirti Lėvens upės šiaurinėje dalyje ir užima 54% visų urėdijoje išskirtų rekreacinių miško sklypų ploto. Čia trumpalaikiam poilsiui dažnai atvyksta ne tik Panevėžio miesto, bet ir aplinkinių gyvenviečių gyventojai. Vien tik Žaliosios ir Karsakiškio girininkijų rekreaciniuose sklypuose įrengtos 5 poilsiavietės, 7 atokvėpio vietos, pažintinis takas ir kt.

Miesto miškai – tai visi miškai esantys Panevėžio miesto teritorijoje. Bendras miesto miškų plotas 86 ha. Intensyviausiai lankomas ir geriausiai sutvarkytas poilsio reikmėms tenkinti yra miesto parkas prie Nevėžio upės, be to panevėžiečių yra mėgstami ir prie Berčiūnų esantys miesto miškai.

Poilsiaviečių, atokvėpio vietų yra įrengta ne vien tik miško parkuose, rekreaciniuose miško sklypuose, bet ir kituose ūkinių miškų sklypuose esančiuose gražiose ir patraukliose lankytojų vietose.

VĮ Panevėžio miškų urėdijos miškuose yra įrengta:
- 35 poilsiavietės (11 iš jų pritaikytos žmonėms su judėjimo negalia)
- 25 atokvėpio vietos (6 iš jų pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia)
- 2 pažintiniai, mokomieji takai

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: panevezys@vivmu.lt
www.vivmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo