uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

JMB "Žalioji stotelė"
MES SODINOME ,, SVAJONIŲ MIŠKĄ‘‘ 2010.10.25

Justinas Marcinkevičius rašė; visa ko pradžia, yra ten toli, vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti Žmogumi. Būti žmogumi - tai žinoti, būti žmogumi – tai mąstyti, stengtis būti geresniam, išmintingesniam. Būti žmogumi – tai daryti gera. Tiesiog pakanka suvokti, kad gamta – mūsų antrieji namai, kuriuose kiekvienas ras užuovėją.
Spalio 9d gausus Alfonso Lipniūno pagrindinės mokyklos 1a klasės pirmokėlių, jų tėvelių, senelių, broliukų ir sesučių būrys susirinko į Berčiūnų mišką. Girininko Jono Masioko pasiūlytoje gražioje miško aikštelėje prie Sanžilės upės laukė Mokytojas Alminas Raišelis kartu su savo ,,Miškininkų būrelio‘‘ nariais. Atvykę anksčiau, jie sukalė kuoliukus ir paruošė vietas, kuriose bus sodinami medeliai.
Šventę pradėjo mokytoja Vida Čipinienė ; Medžiai - tai stebuklas. Jie yra tarsi tiltas tarp žemės ir dangaus. Kai „susiburia“ į miško bendriją, jie sukuria stebuklingai paslaptingą pasaulį, kupiną šešėlių ir tylos, garsų ir gyvybės, gryno oro ir ramybės. Pasaulį, kuriame randa prieglobstį gyvūnai, pasisemia teigiamos energijos į mišką užklydęs žmogus... Mylėti reikia žolę, paukštį, medį... Kaip vaikas vėliau pamils žmogų, jei jis niekada nebus pamilęs pienės, žiogo, kaip pamils gyvenimą, jei niekada nebus pamilęs žemės.
Medžiai pasodinti šiandien, simbolizuoja jo kelią į gyvenimą jau nuo pirmos klasės.Aš pasiūliau pasodinti vieną medį nuo pirmoko, kitą nuo pirmokėlio šeimos. Prieš sodinant šeimos medelį, šeimos nariai turėjo Į duobutę įmesti buteliuką, kuriame ant popieriaus lapelio buvo surašytos svajonės, norai ir palinkėjimai.
Mokytojas Alminas Raišelis kiekvienam pirmokėliui padovanojo po medalį, ant kurio buvo užrašyta,, Aš sodinau „Svajonių parką“ ir knygutę, kaip prižiūrėti mišką.
Po instruktažo, kaip išsikasti medelius iš šalia esančio miško, visi pabiro ieškoti medelių. Nuoširdžiai ir su užsidegimu 70 dalyvių būrys traškino pašalusias žoles, šakas ieškodami medelių. Gražu buvo žiūrėti, kaip prie savo medelių plušėjo kiekviena šeima. Vaikai, ne tik padėjo laikydami, bet ir laistė, rišo, užrašinėjo savo vardus ant kuoliukų. Austėjos mamytė dalino savo rankomis išlankstytus drugelius. Jais mokiniai papuošė medžius. Vaikus pradžiugino,, kiškučių pyragai ‘‘ krepšelis su saldžiaisiais baravykais.
Baigę darbą, susėdę grožėjomės nauju sužaliavusiu miškeliu, pasijutome lyg viena šeima, atsakinga už savo aplinkos grožį.
Mokytojas Alminas Raišelis padovanojo ąžuolinę iškabą, kurioje pažymėti šio parko sodinimo kaltininkai. Norisi tikėti, kad medeliai augs, teiks žmonėms džiaugsmą ir naudą. Ir gal po kelerių metų užaugę vaikai ateis prie savo medelio ir galės pasididžiuodami ištarti: „Šitą medį aš pasodinau“.
Visi šventės dalyviai pasižadėjo saugoti medelius ir juos prižiūrėti, kad pikta ranka jų nenulaužtų.
Baigę gerus darbus, kepėme dešreles, bulves. Dalinomės įspūdžiais, gėrėme arbatą, nuoširdžiai bendravome.
Pirmokėliai, prie savo pasodinto medelio davė priesaiką, kad savo pasodintus medelius globos, saugos. Pirmokai pasižadėjo ,, būti teisingi, būti geri medžiui, paukščiui, gyvūnui, žemei- ji žmogų maitina .Tikimės, kad šios pirmokų mintys išsipildys. Tik nuolat darydami gerus darbus, rungdamiesi su įvairiomis blogio apraiškomis, neįsileisime blogio į širdį.


Alfonso Lipniūno pagrindinės mokyklos 1a klasės mokytoja Vida Čipinienė

   Atgal
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: panevezys@vivmu.lt
www.vivmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo