uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

JMB "Lutučiukai"
JMB Lutučiukai - Krekenavoje 2015.05.29
Šiais metais tarptautinės Žemės dienos proga Paliūniškio pagrindinės mokyklos ,,Lutučiukams“ buvo įteikta dovana už aktyvumą – nemokamas regioninių parkų, saugomų teritorijų lankymas. Šį prizą mums įteikė leidyklos ,,Lututė“ redaktorė Lina Marmaitė Snitkienė.
Gegužės 22 dieną mes, Paliūniškio pagrindinės mokyklos ketvirtokai ir mokytoja Daiva Morkūnienė, išvykome pasižvalgyti po Krekenavos regioninio parko apylinkes. Pirmiausia aplankėme Krekenavos regioninio parko direkcijoje atnaujintą lankytojų centrą. Parkas įsteigtas Panevėžio ir Kėdainių rajonuose, siekiant išsaugoti Nevėžio vidurupio paslėnio kraštovaizdį.  Ekspozicinė juosta lankstosi per visą patalpos erdvę, tarsi Nevėžis. Informacija pateikiama įdomiais pasakojimais, iliustruotais  dideliais vaizdais, atspindinčiais Nevėžio vidurupio slėnio kraštovaizdį. Ekspozicinėse erdvėse supažindinama su parko augalija bei gyvūnija, pasakojama apie žmonių gyvenimą prie Nevėžio: piliakalnius, dvarus, kaimus ir miestelius, vandens malūnus, įžymius žmones. Edukaciniai animuoti siužetai parodo, kaip negalima elgtis gamtoje, kokia žala padaromą gamtai neatsakingu elgesiu. Plačiau apie stumbrų gyvenimą sužinojome pažiūrėję video filmą. Ekspozicijoje panaudoti būdingi gamtos garsai, kvapai. Stiklo pertvaroje įkomponuoti parke surinkti augalai. Apžiūrėjome čia veikiančią ir medinių dirbinių parodą. Vėliau keliavome ,,Girinio taku“ ir gėrėjomės nuostabiais miško ir upės vaizdais. Susipažinome su informacija,  pateikta penkiose stotelėse: "Dažniausiai krašto miškuose sutinkamos medžių rūšys", "Miško ardai", "Miško atkūrimas ir želdinių apsaugos priemonės", "Ugdomieji ir sanitariniai kirtimai", "Pagrindiniai miško kirtimai ir medienos apmatavimas". Aplankėme partizanų žemines.  Jos buvo įrengtos 1944 m. Čia kūrėsi Stasio Eitminavičiaus vadovaujamas partizanų būrys.
Didžiausią įspūdį visiems paliko apsilankymas Pašilių stumbryne. Turėjome unikalią galimybę gėrėtis stumbrais iš arti, stebėti kaip jie maitinasi, ilsisi saulės atokaitoje. Ekskursijos vadovas supažindino su stumbrų gyvenimu. Daug naujos informacijos apie augaliją ir gyvūniją sužinojome keliaudami pažintiniu stumbryno taku.
Pakeliui namo staptelėjome apžiūrėti Bistrampolio dvaro. Keletą malonių akimirkų praleidome ten įrengtoje žaidimų aikštelėje.
 
 
Paliūniškio pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė Daiva Morkūnienė
 
"Darom - 2013" 2013.05.22

Paliūniškio pagrindinės mokyklos 4 klasės JMB ,,Lutučiukai” nariai jau kelintus metus aktyviai dalyvauja akcijoje ,,Darom 2013”. Akcijos pagrindinis tikslas – kurti bendruomenišką visuomenę, keisti žmogaus mąstymą ir tvarkyti ne tik savo kiemus, bet ir švarinti visą Lietuvą. Vaikai myli gamtą ir stengiasi įgyvendinti akcijos tikslus. ,,Lutučiukams“ į pagalbą nuolat skuba Pyvesos girininkijos girininkas Valentinas Sarapas. Jis mums paaiškino kokia yra šios akcijos svarba ir palydėjo į pamiškę, kur vaikai kibo į darbą. Sunku suprasti kaip miško pakelėje, šalia žydinčių žibuoklių ir plukių atsirado televizoriaus kineskopai, automobilių padangos, statybinės medžiagos, laidai, kabeliai, buteliai ir daugybė kitokio šlamšto. Visi stebėjomės ir piktinomės žmonių abejingumu ir nesupratimu, kad miškas ne šiukšlių konteineris, o mūsų visų namai.
Valydami miško pakeles nuėjome apie 4 kilometrus, pririnkome pilnus maišus šiukšlių, stambesnes šiukšles sudėjome į krūvas, kad būtų lengviau išvežti.
Miško laukymėje nutarėme pasodinti ketvirtokų mišką miške. Berniukai sodino ąžuoliukus, o mergaitės – liepaites. Iš viso pasodinome 17 medelių. Vaikai pažadėjo aplankyti savo mišką dešimtoje klasėje ir pažiūrėti kiek jis per šešis metus paaugo.
Visos dienos darbų nuovargis kaip mat dingo pasivaišinus lauže keptomis dešrelėmis ir šaltu limonadu. Šias vaišes vaikams dovanojo Pyvesos girininkija. O už aktyvią JMB veiklą ir dalyvavimą akcijoje ,,Lutučiukams“ įteikta padėka.
Tie, kurie myli gamtą, niekada jos neniokos.    

 Mokytoja Daiva Morkūnienė

 

Sveiki sugrįžę namo 2013.04.18

Pagaliau menkas šilumos gūsis į mūsų namus grąžino pavasarį. Vos pajutus saulutės spinduliuką, slystantį šiltu skruostu, norisi lėkti į bundančią gamtą. O čia mus pasitinka iš pietų grįžtantys paukščiai: moja sparnu, sveikina dar prikimusia giesmele. Atsidėkodami jiems ir sveikindami sugrįžusius namo mes, Paliūniškio pagrindinės mokyklos Lutučiukai, skubame kelti paukšteliams inkiliukus. Į talką mus pasikvietė Pyvesos girininkijos girininkas Valentinas Sarapas. Išrinkome pačius tvirčiausius medžius, į kuriuos ir įkėlėme inkiliukus. Girininkas paaiškino, kad jokiu būdu inkiliuko negalima kabinti į šiaurinę pusę, nes paukšteliams bus šalta. Taip išmokome miške nustatyti pasaulio kryptis. Po didelio ir sunkaus darbo mūsų laukė vaišės ir dovanėlės. Pažadėjome girininkui būtinai sugrįžti į mišką gegužės mėnesį ir dalyvauti akcijoje ,,Darom 2013“, o ketvirtos klasės baigimo proga – pasodinti ketvirtokų mišką.

 Panevėžio r. Paliūniškio pagrindinės mokyklos JMB būrelio Lutučiukai nariai kartu su mokytoja Daiva

 

Gamtos kraitė 2012Gamtos kraitė 2012 2012.10.03
Panevėžio rajono Paliūniškio pagrindinės mokyklos JMB ,,Lutučiukai“Panevėžio rajono Paliūniškio pagrindinės mokyklos JMB ,,Lutučiukai“ 2012.05.18
,,Darom 2012”,,Darom 2012” 2012.04.20
uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo