uredija
LtIEn

 

      VĮ VALSTYBINIŲ MIŠKŲ URĖDIJA, PANEVĖŽIO REGIONINIS PADALINYS  

 
Panevėžio miškų urėdija Klauskite Svetainės medis Neįgaliems
a
Pranešimo tema*:
Anoniminis pranešimas*:
Įrašykite simbolius*:
Patvirtinimas  

 

 

 

 

 

 

 

JMB "Gamtos bičiuliai"
JMB būrelio „Gamtos bičiuliai“ inkilai mokyklai 2017.04.10

Vadoklių pagrindinės mokyklos būrelio „Gamtos bičiuliai“ nariai, pavaikščioję po mokyklos sodą, pastebėjo, kad jame nėra inkilų. Nėra inkilų - neperi paukščiai vaikų ir neapsaugo sodo nuo kenkėjų. Matydami tokią padėtį nusprendėme ją ištaisyti ir pagaminti inkilų įvairiems paukšteliams.

img   Plačiau
Mes mylime gamtą ir gyvūnėlius 2015.02.21
Po pamokų su ,,Gamtos bičiulių” ir ,, Maironiečių” būreliais aplankėme Panevėžio miškų urėdijos Medelyną.Ten mus pasitiko jo vadovas Egidijus. Jis mums aprodė Medelyno pastatą, kabinetus, susirinkimų sales ir patalpą, į kurią yra atvežami ir rūšiuojami augalų daigai. Netinkamus sodinimui-išmeta, o geresniuosius sudeda į 3 sluoksnių maišus. Tuos maišus sudeda į didelį šaldytuvą, kuriame palaikoma reikiama drėgmė ir temperatūra, o pavasarį sodinukai parduodami net į Švediją,Vokietiją, Latviją, Lenkiją.Vasarą medelyne darbuojasi apie 120 žmonių. Kasmet realizuojama 3-4 milijonai sodinukų.
Vėliau su vadovu ėjome į medelyno šiltnamius ir apžiūrėjome pasodintus augalų daigus ir įrenginius. Kokių tik jų ten nebuvo: lysvių formavimo, sėklų sėjamoji, ravėjimo, pjuvenų barstymo, šaknų pakirpimo, sodinukų iškasimo ir kitos mašinos. Sužinojome, kad užauginti medį-tai ištisas mokslas.
Baigę apsilankymą medelyne, pėsčiomis ėjome į Gyvūnų globos namus, kurie yra visai netoli, Kaimiškio kaime. Seniau toje vietoje būta moterų kalėjimo patalpų. Tam apsilankymui iš anksto pasiruošėme.Visi surinkome truputį pinigų , už kuriuos nupirkome gyvūnėliams maisto. Gyvūnų globos namuose dirba 3 savanoriai. Jie prižiūri beglobius augintinius . Globos namai išsilaiko tik iš aukų-paramos . Globos namai yra vienkiemyje, tad šuniukus drąsiai galėjome pavedžioti . Šiuo metu globos namuose yra tik šunys, visos katės yra apgyvendintos ,,Gyvybės vagonėlyje“ , kur taip pat laikomi ką tik gimę ar sunkiai sergantys gyvūnėliai.
Globos namų savanoriai sakė, kad vidutiniškai per vieną dieną, jie vieną šunelį atiduoda,vieną priglaudžia. Iš tikrųjų apsilankymas buvo ne tik linksmas, bet ir liūdnas. Šuneliai maisto turi užtektinai,bet labiausiai jiems reikia laisvės ir mylinčių šeimininkų.
 
Paliūniškio pagrindinės mokyklos mokinė Indrė Paslauskaitė 7 klasė
 
Jaunieji gamtos bičiuliai nepamiršta žvėrelių 2014.02.06
Šių metų sausio 30 dieną į Pyvesos girininkijoje apsilankė Paliūniškio pagrindinės mokyklos 5-8 klasių mokiniai priklausantys jaunųjų miškininkų būreliui „Gamtos bičiuliai“. Būreliui vadovauja mokytojas Sigitas Janušonis, globoja girininkas Valentinas Sarapas. Nors miškuose nėra didelio bado tačiau mokiniai žino, kad žvėreliai mielai ateina „pasivaišinti“ prie ėdžių kurios prieš keletą metų pačių rankomis buvo pastatytos šalia miško laukymės. Ir šį kartą „Gamtos bičiuliai“ atvežė obuolių , morkų, bulvių, grūdų bei kitų skanėstų. Taip pat pagal pėdas nustatė kokie žvėreliai svečiuojasi prie ėdžių.
Po gerų darbų moksleiviai pramogavo VĮ Panevėžio miškų urėdijos įrengtoje stovyklavietėje šalia Stumbriškio priešgaisrinio bokšto- čiuožinėjo nuo kalniuko, bei gamtoje iškylavo.
Informaciją parengė Pyvesos girininkijos girininkas
Valentinas Sarapas
Pavasaris rūpesčių kelia ir paukšteliams. Kur susukti lizdą, kaip pasirūpinti busima šeima. 2013.05.16

JMB "Gamtos bičiulių" būrelio mokiniai, vadovaudami technologijų mokytojo Sigito Janušio gamino inkilėlius paukšteliams. 
Išvykoje kartu su Pyvesos girininkijos girininku Valentinu Sarapu Žaliosios girioje mokiniai sukėlė inkilus į medžius.
 Po to vaišinosi sula, kepė dešreles, šildėsi prie laužo.

uredija

VĮ Valstybinių miškų urėdija Panevėžio regioninis padalinys

Parko g. 32, LT-37188, Panevėžys 
Koordinatės  519887, 6178116 (LKS)
55° 44' 14.05",  24° 18' 59.95"  (WGS)

Įmonės kodas: 132340880
PVM  m. k.  LT 323408811 
Duomenys kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre
A/s Nr.LT767044060008193484

"SEB bankas" AB, kodas 70440 

Darbo laikas:

Miškų urėdijoje, girininkijose, medelyne ir medienos ruošos padalinyje
Pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais:
Darbo pradžia    8.00 val. 
Pietų pertrauka  12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga   17.00 val.

Penktadieniais:
Darbo pradžia     8.00 val.
Pietų pertrauka   12.00 – 12.45 val.
Darbo pabaiga    15.45 val.

Tel. (8 45) 448 711 
Faksas (8 45) 445 961
El. paštas: info@panmu.lt
www.panmu.lt

Interneto
svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo